Yurt dışı ticari iş gezileriyle Osmaniye ekonomisi canlanıyor

featured

  İbrahim EMÜL

OSMANİYE Girişimci İşadamları Derneği (OGİAD) Başkanı Halil Çiftçi, belirli periyotlarla düzenlenen yurt dışı ticari iş gezileriyle üretim yapan firmaların ihracatını artırarak Osmaniye ekonomisine küçümsenmeyecek katkılar sağladığını belirtti. 
Organize sanayi sektörel istişare toplantısı Ofisset’te gerçekleştirildi, OGİAD Başkanı Halil Çiftçi, organize sanayide birlikte ortak akılla hareket ederek yapılacak çalışmaların hem işletmelere hem de Osmaniye’ye ciddi katkılar sağlayacağını belirtti.
TUSKON’un yapmış olduğu Dünya Ticaret Köprülerine üyelerinin birlikte katılarak ürünleri dış pazarlara ulaştırdıklarını kaydeden Çiftçi, “Yapmış olduğumuz sektörel toplantılarımızda üyelerimizi yeni çıkan kanunlar, yasalar, teşvikler ve destekler konusunda bilgilendiriyoruz” dedi. 
Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) Osmaniye İl Koordinatörü Erdinç Kadıoğlu ise ajans çalışmaları hakkında bilgi verdi.  Osmaniye’de üretim yapan firmaların tamamı hibe olmak üzere 400 bin TL’ye kadar desteklediklerini belirten Kadıoğlu, “Ajansın destek çağırısına çıktığında OGİAD’la birlikte yapacağımız programlarla bu desteklerin kapsamlı bir şekilde bilgilendirmesini yapacağız. Biz öncelikli olarak ajansımızın çalışma alanını sizlerle paylaşmak istedik. Zaman zaman bilgilendirmeler yapıyoruz ancak Osmaniye’de Ajansımıza proje başvurusu çok düşük başvuru ve proje sayısını artırmak için işletmeleri ziyaret ediyoruz. OGİAD, Organize sanayi ile ilişkilerimizi ve programlarımızı sıklaştırarak bilgilendirme toplantılarına devam edeceğiz. Bizler bu konuda sizlere her türlü danışmanlık ve teknik bilgilendirmelere hazırız” dedi.
Kutup iş sağlığı ve güvenliği birimi Şirket Müdürü Hasan Yenice, yapmış olduğu açıklamada  şöyle dedi: 
“Firmalarımızın 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunu  kapsamında işyerine ortak sağlık güvenlik birimi (OSGB) hizmetleri işyeri hekimliği, iş güvenliği uzmanlığı, iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri, risk analizi ve değerlendirme raporu, acil durum planları, acil durum eğitimleri, ilk yardım eğitimleri, tatbikatların yaptırılması ve diğer yasal çalışmaların mutlaka yaptırılması gerektiğini aksi durumda işletmelerimizin büyük miktarda para cezasıyla karşı karşıya kalabilecekler. Bu kanun çerçevesinde üyelerimize her türlü danışmanlık desteğine hazırız”
Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Yurt dışı ticari iş gezileriyle Osmaniye ekonomisi canlanıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!