Vali oduncu: Osmaniye’nin en iyi olduğu branşta sporcu yetiştirilmeli!

featured

  İbrahim EMÜL

OSMANİYE Valisi Mehmet Oduncu, kentte pek çok spor branşının yapılmasının ve çok sayıda sporcunun yetişmesinin memnuniyet verici olduğunu ifade ederek, Osmaniye’nin en iyi olduğu spor branşlarında öne çıkabilmesi için bu branşlara öncelik verilmesinin uygun olacağını kaydetti.
Vali Oduncu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nden brifing aldı. Müdürlük binası önünde Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Ökkeş Demir ve şube müdürleri tarafından karşılanan Vali Oduncu’nun ziyaretinde Vali Yardımcısı Mehmet Öz ve Kaymakam Adayı Hakan Gönen de hazır bulundu. 
Toplantı salonunda brifing sunan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, Müdürlüğün düzenlediği spor faaliyetleri, Müdürlük tarafından yapılmış spor organizasyonları, Osmaniye’deki sporcu sayısı ve branşları, devam eden ve yapılması planlanan spor tesisleri, sorunlar ve ihtiyaçlar konusunda Vali Oduncu’ya bilgi verdi. İl Müdürü Demir, son olarak yaptıkları çalışmalarla Osmaniye’nin bir spor kenti olmasını hedeflediklerini kaydetti.
Brifingin tamamlanmasının ardından konuşan Vali Dr. Mehmet Oduncu, Osmaniye’de pek çok spor branşının yapılmasının ve çok sayıda sporcunun yetişmesinin memnuniyet verici olduğunu ifade ederek, Osmaniye’nin en iyi olduğu spor branşlarında öne çıkabilmesi için bu branşlara öncelik verilmesinin uygun olacağını kaydetti. Bu branşlarda yetişmiş sporcuların ilin adının duyurulmasında önemli bir rol oynayacağını da söyleyen Vali Oduncu, “Eğer bu branşlarda sporcularımız isimlerini duyururlarsa, o sporun adı anıldığında akla ilk gelen Osmaniye olur” diye konuştu.
Brifingde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün yaptığı çeşitli projeler de Vali Oduncu’ya detaylı olarak sunuldu. Vali Oduncu, yaşlı ve gençlerin bir araya gelerek kuşaktan kuşağa bilgi ve tecrübelerin aktarılmasının amaçlandığı bir proje yapılması talimatını vererek, bu projenin toplumsal kültürümüzün aktarılmasında örnek bir proje olacağını kaydetti. Vali Oduncu, brifingde yer alan yapımı devam etmekte olan spor tesislerinin de Ocak ayı içerisinde bitirilerek Şubat ayında açılacak şekilde yapımlarının hızlandırılması talimatını verdi.
Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Vali oduncu: Osmaniye’nin en iyi olduğu branşta sporcu yetiştirilmeli!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!