Vali oduncu: Osmaniye’nin doğru projelerle tanıtımı yapılmalı!

featured

  İbrahim EMÜL

OSMANİYE Valisi Mehmet Oduncu, kentin 26 kalesi, Kastabala Antik Kenti, Aslantaş Açıkhava Müzesi, Alacami, Ağcabey Camisi gibi tarihi değerleri ve 43 yaylası ile önemli bir turizm potansiyeline sahip olduğunu ve bu potansiyelin doğru projelerle tanıtımının yapılması ve turizm-kültür alanında projeler geliştirilmesi gerektiğini ifade etti.
Vali Oduncu, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nden brifing aldı. İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Tabur, Osmaniye Müze Müdürü Nalân Yastı ve şube müdürleri tarafından karşılanan Vali Oduncu’nun ziyaretinde Vali Yardımcısı Ali Çağlar da hazır bulundu.
İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Tabur, sunduğu brifingde, Osmaniye’nin tarihi ve kültürel değerleri, Osmaniye’nin tanıtımı için yapılan çalışmalar, ilin turizm potansiyeli, sorun ve ihtiyaçlar konusunda Vali Oduncu’ya bilgi verdi.
Vali Oduncu, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nde verilen brifingin ardından Osmaniye Müzesi inşaatında incelemelerde bulundu. Müze Müdürü Nalân Yastı, Vali Oduncu’ya Müze hakkında bilgi vererek, Müze tamamlandığında Adana ve Tarsus Müzelerinde bulunan Osmaniye menşeli eserlerin Müzeye nakledileceğini ve Osmaniye Müzesinin ilin arkeolojik, sikke ve etnografik zenginliğini sergilemede önemli bir rol üstleneceğini kaydetti.
Osmaniye Müzesi’nin en kısa sürede açılması için gerekli çalışmaların hızlandırılması gerektiğini ifade eden Vali Oduncu ise Müze’nin sorun ve ihtiyaçlarını içeren bir rapor hazırlanması talimatını verdi. Vali Oduncu, son olarak Cebelibereket Kültür Merkezi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Vali oduncu: Osmaniye’nin doğru projelerle tanıtımı yapılmalı!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!