Vali Cerrah: Osmaniye’ye veda etmiyorum!

featured

  İbrahim EMÜL

OSMANİYE Valiliği görevinden ayrılan Vali Celalettin Cerrah’a veda gecesi düzenlendi. Gecede konuşan Vali Cerrah, “Osmaniye’ye veda etmiyorum. Çünkü benim yaradılışımda biri veda etmez çalışmaya devam eder. Bu ülke benim ülkem, bu bayrak benim bayrağım, bu millet benim milletim, ben Türk milletine aşık bir Valiyim. Sonuna kadar bu millete ve devlete hizmet etmeye varım. Hepinize bana gösterdiğiniz yakın ilgi için teşekkür ediyorum. Hakkınızı helal edin.”dedi. 
Polisevinde düzenlenen geceye Osmaniye Milletvekili Suat Önal, Garnizon Komutanı Muhabere Kurmay Albay Ersin Kaya, Belediye Başkanı Kadir Kara, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, İlçe Belediye Başkanları, Kamu Kurum ve Kuruluşları İl Müdürleri, OSB Yönetim Kurulu Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri ve Siyasi Parti Başkanları katıldı.
‘OSMANİYE’YE HİZMET İÇİN HER 
ZAMAN SİZLERİN YANINDAYIM’
Vali Celalettin Cerrah 3 Temmuz 2009 yılında göreve başladığını ifade ederek, “Göreve başladığım ilk gün, Osmaniyeliler, büyük bir kalabalık halinde beni karşıladılar. Orada kendilerine hitap ederken, “Ben Osmaniye’ye hizmet etmek için geldim.
Osmaniye halkının hizmetkârıyım. Yapacağım işlerle, inşallah, iz bırakan Valilerden olacağım.” demiştim. Göreve geldikten 3 ay sonra Osmaniye’deki görevimin bitip bitmeyeceğini soruyorlardı. Bugün görüyoruz ki bir görevde ne kadar kalacağımızın kararını veren makam Yüce Rabbim. İnsan bir yerde rızkı ne kadarsa o kadar kalıyor. Şunu özellikle vurgulamak istiyorum, biz insanoğulları kapanan kapıları görürüz. Ama önümüzde açılacak kapıları, rızkımızda olan yerleri görmemiz, bilmemiz mümkün değil. Osmaniye’de 4 yılı aşkın bir süredir süren görev süremizi bitiriyor, buradaki rızık kapımız kapanıyor. Ancak bunun yanında açılacak olan kapılar nerelerdir, başka hangi görevlerde Türkiye’mizin neresinde hizmet edeceğiz onları bilemiyoruz. Belki ilerideki zamanlarda Osmaniye’de tekrardan hizmetlerimiz olacaktır, onu da ancak Yüce Rabbim bilir.”dedi.
‘VİCDANEN ÇOK RAHATIM’
42 yıllık meslek hayatında Türkiye’nin çeşitli yerlerinde görev yaptığını da belirten Vali Cerrah en güzel ve zevkle yaptığı görevin Osmaniye’de olduğunu da vurgulayarak, “Osmaniye’de sadece asayiş konusunda değil, pek çok alanda hizmet etme imkânım oldu. Devletimizin ödeneklerinin yanı sıra hayırseverlerimizin de yaptığımız hizmetlere önemli katkıları oldu. Bundan dolayı hayırseverlerimize bir kez daha teşekkür ediyorum. Osmaniye’de yaptığımız hizmetler konusunda vicdanen çok rahatım. Bir hizmet tek başına olmaz. Bu hizmetleri hep birlikte, Osmaniye halkı ile bütünleşerek yaptık. Sizler beni bağrınıza basmasaydınız, benim bu görevleri şevk ve zevkle yapmam mümkün olmazdı. Ben Osmaniye’den buruk ayrılmıyorum. Çünkü üzerime düşen görevleri yaptığıma inanıyorum.”dedi.
        ‘OSMANİYE’YE VEDA ETMİYORUM’
Vali Cerrah sözlerinin sonunda kendisini sevgiyle kucaklayan Osmaniye halkına da teşekkür ederek, “Osmaniye’ye hizmet için her zaman sizlerin yanındayım. Osmaniye’nin gelişmesi için birlikte çalışmak ve yeniliklere açık olmak gerekiyor. Lütfen birlik ve beraberlik içinde hareket edelim, Osmaniye’yi diğer iller içinde öne çıkaralım.”dedi. Vali Cerrah son olarak, “Osmaniye’ye veda etmiyorum. Çünkü benim yaradılışımda biri veda etmez çalışmaya devam eder. Bu ülke benim ülkem, bu bayrak benim bayrağım, bu millet benim milletim, ben Türk milletine aşık bir Valiyim. Sonuna kadar bu millete ve devlete hizmet etmeye varım. Hepinize bana gösterdiğiniz yakın ilgi için teşekkür ediyorum. Hakkınızı helal edin.”diye konuştu.
Gecede, Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu adına İşadamı Mustafa Baştuğ, Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Teke, İl Genel Meclisi Başkanı Selçuk Acar, Vali Yardımcısı Ali Çağlar, Belediye Başkanı Kadir Kara ve Osmaniye Milletvekili Dr. Suat Önal’da birer konuşma yaparak Vali Cerrah’a hizmetlerinden dolayı teşekkür ettiler. 
Konuşmaların ardından, Vali Cerrah’a yaptığı hizmetler nedeniyle teşekkür plaketleri verildi.
Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Vali Cerrah: Osmaniye’ye veda etmiyorum!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!