Türk Ocakları Osmaniye Şubesi dönem kapanışını yaptı

featured

İbrahim EMÜL
101. YILINI kutlayan Türk Ocakları bir çok şubesinde olduğu gibi Osmaniye şubesinde de yaz dönemi nedeniyle Eylül 2013’e kadar Ocakbaşı Sohbetlerine ara verdi. Her Salı yapılan sohbetlerin bu dönem için Genel Sekreter Prof. Dr. Orhan Kavuncu’nun da katılımıyla sonuncusu yapıldı.
Türk Ocakları Osmaniye şubesi  Müezzin Arpacı Ali salonunda gerçekleşen toplantıda Şube Başkanı Mehmet Çetinkaya açılış konuşması yaptı. Çetinkaya, 2012-2013 dönemi çalışmalarını ve Eylül’de başlayacak yeni dönem faaliyetlerinden bahsederek, ilgi ve desteklerinden dolayı katılımcılara ve Osmaniyelilere  teşekkür etti.
Sohbetin konuşmacısı olarak söz alan Prof. Dr. Orhan Kavuncu, Hoca Ahmet  Yesevi’nin Divan-Hikmetinden misaller vererek Türk Milliyetçilerinin Yesevi Babayı iyi anlaması gerektiğini belirtti. Yesevi Babanın 63 yaşından sonra özel bir  yer yaptırarak yer altına indiğini ve Türk dünyasında  Peygamber Yaşı Toyu geleneğinin böylece oluştuğunu belirten Kavuncu, kendisinin de bu toyu yani yemekli toplantı ve dua yaptığını ifade etti. Gündeme ilişkin de değerlendirmeler yapan Orhan Kavuncu, Açılım ve Barış süreci denilen gelişmeleri ve anayasa çalışmalarını kaygıyla takip ettiklerini ve yetkilileri uyarıp kamuoyunu bilgilendirdiklerini belirtti. 
Daha sonra Türk ocakları derneği Osmaniye şubesi Üyesi Öğretmen Mehmet Durmaz ve genç öğrencisi Brak Kuloğlu saz eşliğinde şiir ve Türküler sundular. Dinleyicilerin büyük beğeni ve alkışlarını alan sunumdan sonra  İl mahalli idareler Müdiresi  Melahat Çelik ve İl Kültür Müdürü Ahmet Tabur’un türkü ve şiirle renk kattığı toplantı Türkistan pilavı ikramıyla sona erdi. 

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Türk Ocakları Osmaniye Şubesi dönem kapanışını yaptı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!