Türk ocağı akademisi Osmaniye’de açıldı

featured

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)

TÜRK gençliğinin milli ve manevi konularda donanımlı hale getirilmesi için Türk Ocakları Genel Merkezi’nin ana programı dâhilinde Osmaniye Şubesi tarafından açılan Türk Ocağı Akademisi’nde derslere başlandı. Kent Müzesi Eğitim Salonunda, OKÜ Öğretim Üyelerinin vereceği derslerle yürütülecek olan Akademik programda ilk dersi OKÜ Eskiçağ Anabilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. M. Fazıl Himmetoğlu verdi.
Tarihin İslam öncesi devirleri hakkında ders veren Avrupa tarihinin Hegel diyalektiği üzerinden anlatıldığına dikkat çeken Yrd. Doç. Dr. M. Fazıl Himmetoğlu, “Avrupa kendi için üretir, materyalisttir. Bu yüzden Alman usulü bizim kültürümüze de girmiştir. Oysaki İslam düşüncesi paylaşmayı, zekâtı emretmiştir. Her tarihçi farklı söylese de Osmanlının yıkılma sebebi, Cemil Meriç’in dediği gibi ruhumuzu kaybetmemizdir. Ama tarihin özünde üretim ve ticaretin olduğu da kabul edilmelidir. İstanbul’un fethi sadece Peygamber övgüsüne mazhar olmak için değil ekonomiye hâkim olabilmek içindir” dedi.
İlmi çalışmaya ve araştırmaya meraklı olan, kimileri Yüksek Lisans yapan farklı eğitim dalına mensup 23 öğrencinin katıldığı Türk Ocağı Akademisinin 2017 Mayıs ayına kadar devam edeceği, dersleri başarıyla bitirenlere “Türk Ocakları Akademisi Sertifikası” verileceği belirtildi.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Türk ocağı akademisi Osmaniye’de açıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!