Toprakkale’ ye içme suyu inşaatı başlıyor

featured

  Alparslan Ateş

Toprakkale İlçesinin içme suyu ihtiyacı gideriliyor. Toprakkale Belediyesinde Adana İller Bankası yetkilileri, Toprakkale Belediye Başkanlığı ve ihaleyi kazanan İmakel İnşaat arasında projenin hayata geçmesi için son aşama olan yer teslim protokolünü imzaladılar. 
Toprakkale Belediyesi’ nde gerçekleştirilen Toprakkale içme suyu inşaatının yer tesliminin imzalanmasından önce Kur’an-ı Kerim okundu, dua edildi. İmza törenine Toprakkale ilçe esnafları, muhtarlar ve belediye meclis üyeleri de katıldı.
Toprakkale ilçesinde 7 Mahallenin bağlantıları ile yeni içme suyu deposunun “Toprakkale Belediyesi İçme Suyu Projesi” 2011 yılı içerisinde projelendirilmişti.
Toprakkale İçme Suyu Projesi’ nin 15.10.2012 tarihinde 917.850,00-TL teklif bedeli ile ihale edildiğini belirten Su ve Kanalizasyon Müdürü Bekir Akgül işin 250 gün süreceğini dile getirdi. Sukap(Su ve Kanalizasyon Altyapı Projeleri) gerçekleştirilmesi amacıyla, Beldes kapsamında gerçekleştirilen projenin iller bankasına tahsis edilen ödenekten yararlanıldığını ifade eden Bekir Akgül ” Bu kapsamda yer alan Toprakkale Belediyesi İçme Suyu İnşaatı, Toprakkale Belediyesi’ nin projesi esas alınmak suretiyle belirlenen 1.359.000,00 TL lik finansman ihtiyacının %50′ lik kısmının “Beldes” ödeneğinden kalan kısmı da açılan krediden karşılanacaktır.” Dedi.
Projenin 2013 yılı sonuna tamamlanmasını planladıklarını  söyleyen Belediye Başkanı Sedat Şanal ise ” İhale edilen bedelin yarısı Beldes programından hibe olarak karşılanacak. Kalan kısmı için uzun vadede İller Bankası A.Ş. ne Belediyemiz borçlanmış olacak.Kıymetli Toprakkale halkına şimdiden hayırlı olsun.” Dedi.
İmzaları atan Belediye Başkanı Sedat Şanal ve Su ve Kanalizasyon işleri müdürü Bekir Akgül projenin hayata geçirilmesinden mutlu olduklarını ifade ettiler.
Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Toprakkale’ ye içme suyu inşaatı başlıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!