Toprakkale Açık Cezaevinde iftar programı

featured

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)

 OSMANİYE’nin Toprakkale İlçesindeki Açık Cezaevinde bulunan hükümlü ve tutuklulara yönelik, “Hiç kimse kimsesiz kalmasın bu Ramazan ve her zaman” çağrısı doğrultusunda iftar programı düzenlendi. Fatih Mahallesi Fetih Camii İmam-Hatibi Mahmut Durmuş’un Kur’an tilavetinin ardından din görevlilerimiz tarafından ilahi ve kaside dinletisi sunuldu.
İl Müftüsü Ramazan Çortul, Ceza infaz kurumlarında bulunan tutuklu ve hükümlülerin din hizmetleri, ahlaki gelişimi, manevi rehberlik ve topluma kazandırılmaları sürecine katkı sağlamak amacıyla bu iftar programının düzenlendiğini söyledi. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bu yıl ki Ramazan ayı temasının “Hiç Kimse Kimsesiz Kalmasın Bu Ramazan ve Her Zaman” olduğunun vurgusunu yapan Çortul, Kur’an-ı kerim’in bereketinden bahsederek, “Kur’an okunan yere rahmet yağar, orda melekler hazır olur, Kur’an, okunduğu yere huzur, mutluluk ve bereket getirir, okuyan kimselere sevinç verir. Gam ve tasalarını dağıtır, ümitsizliklerini siler, onları canlı ve aktif hale getirir. Hür türlü vesvesenin o insanlardan ve okunan yerlerden kaçmasını sağlar.” dedi.
Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü Basılı Yayınlar Daire Başkanı Yunus Akkaya ise “Her kim de benim zikrimden Kur’an’dan yüz çevirirse, mutlaka ona dar bir geçim vardır. Bir de onu kıyamet gününde kör olarak haşrederiz.” Ayetini hatırlatarak “Allah’ın zikrinden yüz çevirenin yaşayacağı meşakkatli ve zor hayat, dünya hayatıdır. Zira Allah’ın zikrinden yüz çevirenin kazancı haramlarla karışıktır. Haram olarak kazanılan mal miktar olarak çok olsa dahi onu kazanan için sıkıntı ve meşakkate sebep olur. Ayrıca mümin kul, Allah yolunda her harcadığının karşılılığını alacağına inandığından, kendisini geniş bir yaşantı içinde hisseder. Kâfirde böyle bir inanç olmadığından ne kadar bolluk içinde olsa da hayat onu sıkar ve cimriliği artar. Dünya hırsı gözlerini bürür, kendisini daima sıkıntı içinde hisseder.” dedi.
Cezaevindeki hükümlü ve tutuklulara İl Müftüsü Ramazan Çortul, Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından Kur’an-ı Kerim, İlmihal ve benzeri kitaplar hediye etti. Ayrıca Cezaevi Müdürü konuklara mahkumların yapmış olduğu ürünlerden hediye takdim etti.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Toprakkale Açık Cezaevinde iftar programı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!