Taşkaya: Osmaniye için yapacak çok şeyimiz var

featured

  İbrahim EMÜL

OSMANİYE Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Başkanı Arif Taşkaya, 11 Mayıs Cumartesi günü yapılacak oda seçimleri ile ilgili basın toplantısı yaptı. OTSO Meslek Gurupları ile alakalı kamuoyunu bilgilendirmek açısından bu toplantıyı düzenlediklerini belirten Taşkaya, “Osmaniye için daha yapacak çok şeyimiz var” dedi.
ARTAŞ Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında OTSO Başkanlığı’na yeniden aday olduğunu açıklayan Arif Taşkaya, ilk olarak seçimlerin ertelenme nedenini açıkladı. Taşkaya, “Avrupa Birliği uyum yasaları çalışmaları kapsamında, Ekonomik Faaliyetlerin İstatistiki Sınıflaması (NACE) sistemi getirildi. NACE kodlamaları, meslek gruplarında değişikliklere yol açtı. Bu da bazı tepkilere neden oldu. Tepkiler nedeniyle Oda ve Borsa seçimleri ile TOBB Kurullarının seçimi, TOBB’un talebi üzerine ertelendi. Bakanlar Kurulu kararı ile Şubat ayı içerisinde başlayıp Mart ayında tamamlanması gereken oda ve borsaların organlarının seçimleri, 2013 yılının Mayıs ayında başlayıp Haziran ayında tamamlanacak. Osmaniye’deki seçimler de 11 Mayıs Cumartesi günü Atatürk Lisesi’nde yapılacak. 12 meslek grubunda 31 meclis üyesi seçilecek. Meclis üyelerinin seçiminin ardından 3 gün sonra da başkan ve yönetim kurulu seçimi yapılacak. Ben aday olacak tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Seçimler Osmaniye ve ülkemize hayırlı olsun” dedi.
Toplantıda basın mensuplarının sorularını da cevaplandıran Taşkaya, “Bugüne kadar görev alan herkesten Allah razı olsun. Bize düşen de en iyi hizmeti vermektir. Biz görevi devraldığımızda hizmet binasının 2,7 milyon TL borcu vardı. Biz bunun 2/3’ünü ödedik. Görev süremizde yaptığımız bütçelerin hepsini tutturduk. Odamıza olan yükümlülüklerini yerine getiren esnaflarımıza da teşekkür ediyorum. Görev devamımız olursa, Osmaniye için yapacağımız daha çok şeyler var. Bunlardan en önemlisi Organize Sanayi Bölgesi yanına Lojistik Merkez kuracağız. Bu projenin maliyeti 41 Milyon Euro olup, AB Hibe Fonu ile desteklenecek. Burada günde 15 bin TIR giriş çıkış yapacak. Çok büyük ekonomik kazanç sağlanacak. Ayrıca Lisanslı Depoculuğu Osmaniye’de yerleştireceğiz. OTSO’nun akredite olmasını sağlayacağız. Belediye, bürokrasi, siyasiler ve STK’lar ile çok sıkı ilişkiler içinde olacağız. Çünkü, ekip çalışmasından birçok kazançların elde edileceğine inanan biriyim. Ayrıca yönetilen değil, yöneten başkan sloganı ile biz bu işe talip olduk. Atanmışların, seçilmişleri yönettiği bir sistem değil, seçilmişlerin yönettiği bir sistemi oturttuk” şeklinde konuştu.
Bu arada Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ile ilgili bir soruyu da cevaplandıran Taşkaya, “OSB’de çalışanların yüzde 70’i Osmaniye’den. Ancak burada en büyük sıkıntı mesleksizliktir. Biz bununla ilgili de çalışmalar yaptık. Osmaniye OSB bugün cazibe merkezi durumundadır. Yatırım için talep çok ve sırada bekleyenler var. Biz de OSB’yi büyütmek için çalışıyoruz. Yeni yatırım sahaları açıldığında işsizlik oranı da düşecektir” diye konuştu. Taşkaya konuşmasının sonunda seçim sürecinin de çok iyi geçtiğini ifade ederek, aday olan arkadaşlarına teşekkür etti.
Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Taşkaya: Osmaniye için yapacak çok şeyimiz var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!