Sumbas’ta, Aile Sağlığı Merkezleri açıldı

featured

OSMANİYE’nin Sumbas İlçesi’nde, Aile Sağlığı Merkezi ile Gafarlı ve Akçataş köylerindeki Sağlık Evlerinin toplu açılışları yapıldı. Törende bir konuşma yapan Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. Hayri Sarı, aile sağlığı merkezinin 2 hekim odası, aile planlama, aşı, acil müdahale ve muayene odasıyla, ilçede 4 bin 400 kişiye sağlık hizmeti sunulacağını söyledi. İlçede 1 Toplum Sağlığı Merkezi, 1 B2 tipi 112 Acil Sağlık İstasyonu, 4 Aile Sağlığı Merkezi ve 5 Sağlık Evi ile sağlık hizmeti verilmekte olduğunu aktaran Sarı, “Sumbas Aile Sağlığı Merkezi Sağlık Bakanlığı tarafından 2 bin 734 metrekare alan üzerine TOKİ’ye yaptırılmıştır. Yapımına 2012 yılında başlanan Aile Sağlığı Merkezi 2015 yılında tamamlanarak Müdürlüğümüze teslim edilmiştir. Merkezimizde 2 Aile Hekimi ve 2 Aile Sağlığı Elemanı görev yapmakta ve 4 Bin 400 kişiye sağlık hizmeti sunmaktadır.  Sumbas Aile Sağlığı Merkezi 2 poliklinik, bebek izlem, aile planlaması, kan alma, müdahale, emzirme ve bebek bakım odasından oluşmaktadır. Ayrıca  Bakanlığımız tarafından ilçemizin Gaffarlı ve Akçataş köylerine 2 adet sağlık evi yapılmıştır. Gaffarlı Sağlık Evi binası 500 metrekare alan üzerinde 1 lojman ve 1 sağlık evinden oluşmaktadır. Akçataş  Sağlık Evi binası ise 1000 metrekare alan üzerine 1 lojman ve 1 sağlık evinden oluşmaktadır. Bu sağlık evlerine Osmaniye Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak ebe atamalarını gerçekleştirdik. Ebelerimiz  Gaffarlı ve Akçataş köylerinin yanı sıra civar köylere de sağlık hizmeti sunmaya devam edecektir. Sumbas Toplum Sağlığı Merkezi bünyesinde entegre hizmet veren B2 tipi 112 Acil Yardım İstasyonu vatandaşlarımıza 1 Ambulansla sağlık  hizmeti vermektedir. Bu istasyonda 4 Acil Tıp Teknisyeni, 3 Sağlık Personeli ve 4 şoför görev yapmaktadır.” dedi. 
AK Parti Osmaniye Milletvekili ve TBMM Divan katip üyesi Mücahit Durmuşoğlu ise hükümetin son 14 yılda sağlıklı alanında önemli hizmetlere imza attığını söyledi. Durmuşoğlu, “Artık Sağlık alanında çekilen çilerler eski Türkiye de kaldı, hizmetleri halkımızın ayağına getiriyoruz. Hani diyor ya ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın’, biz de bu anlayışla insanı yaşatmak için elimizi taşın altına koyduk. Bu gün burada bir merkezde ikide köylerimizde olmak üzere 3 aile sağlığı merkezimizi ilçemize kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” diye konuştu.
Konuşmalardan sonra Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu ve protokol mensupları Sumbas Aile Sağlığı Merkezi’nin açılışını yaparak, merkezin içerisi gezildi.

Görüntülü haberler için KINIK TV Kanalımıza abone olun
https://www.youtube.com/user/ibrahimemul80

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sumbas’ta, Aile Sağlığı Merkezleri açıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!