‘Sağlıklı yaşam aracı’ Osmaniye’de

featured

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)
SAĞLIK Bakanlığı tarafından çeşitli hastalıklar hakkında farkındalık oluşturmak ve topluma sağlıklı yaşam kültürü kazandırmak için ülke genelinde dağıtımı yapılan sağlıklı yaşam aracı Osmaniye’de hizmete girdi. Bakanlığa bağlı
Türkiye Halk Sağlığı Kurumu tarafından Halk Salığı Müdürlüğüne tahsis edilen Sağlıklı Yaşam Aracı faaliyetlerine başladı. Yunus Emre Aile Sağlığı Merkezinde Halk Sağlığı Müdürü Dr. Hayri Sarı ve Müdür Yardımcısı Dr. Ülkü Dilek Kutluca tarafından,  her bölgeye sağlık okuryazarlığı götürebilmek, toplumun bilgi, bilinç, farkındalık yeteneklerini artırmak, halk sağlığının korunmasını geliştirilmesini sağlamak ve farkındalığını artırmak amacıyla Sağlıklı Yaşam Aracının vatandaşlara tanıtımı yapıldı.
Ayrıca, çeşitli tarihlerde, Elife Gök Aile Sağlığı Merkezinde , Karaboyunlu Aile Sağlığı Merkezinde ve Abdurrahman Keskiner Aile Sağlığı Merkezi önlerinde Sağlıklı Yaşam Aracı konuşlandırılarak, halka görsel ve sesli video sunumlarıyla birlikte, kanser ve kanser taramaları, sigaranın zararları, Obezite, Diabet ve Hipertansiyon hakkında bilgilendirmeler yapılarak broşürler dağıtıldı. 

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
‘Sağlıklı yaşam aracı’ Osmaniye’de

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!