Osmaniye’nin OSB ile ilgili 3 büyük hedefi var!

featured

  YGRT

OSMANİYE Valisi Celalettin Cerrah, Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ile ilgili üç büyük hedefin olduğunu belirterek, “Bunlar, ikinci OSB, Zeytin ve Zeytincilik İhtisas Organize Sanayi ve Hayvancılık İhtisas Organize Sanayi Bölgelerinin Kurulması.” Dedi. 
Vali Cerrah, geçtiğimiz hafta kendisini makamında ziyaret eden Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Teke’ye iade-i ziyarette bulundu. Yönetim Kurulu Üyelerinin de bulunduğu ziyaret sırasında konuşan Başkan Murat Teke Vali Cerrah’ı ağırlamaktan onur duyduklarını kaydetti.
‘OSMANİYE’NİN TARIM ÜRÜNLERİNİN TANITIMI KONUSUNDA HEP BİRLİKTE ÇALIŞMALIYIZ’
Ziyaret sırasında Vali Cerrah’a Beymail Osmaniye yer fıstığı ürünlerinden ikram edildi. Vali Cerrah, Osmaniye yer fıstığının önemli bir ilerleme kaydettiğini belirterek, “Osmaniye’nin çok sayıda tarım ürünü var. Başta zeytin ve Osmaniye yer fıstığı olmak üzere bu ürünlerin tanıtımlarını çok iyi yapmamız ve ürünlerin üreticimize ve ilimize daha çok kazandırmasını sağlamamız lazım. Bu konuda hep birlikte çalışmalıyız.”diye konuştu.
OTSO Başkanı Murat Teke ise Osmaniye yer fıstığı, zeytin ve turpun tanıtımı konusunda Vali Cerrah’ın öncülüğünde önemli bir aşama kaydedildiğini ifade ederek, “Bizler de bu noktadan sonra, neler yapabileceğimiz konusunda araştırmalar yapıyor, arkadaşlarımızla fikir alışverişinde bulunuyoruz. Sürekli yenilik peşindeyiz. “diye konuştu. Diğer sivil toplum kuruluşları ile iletişim halinde olduklarını da belirten Murat Teke, “Dernekler, Odalar ve Ticaret Borsamızla devamlı irtibat haline olmak ve sinerji yaratmak istiyoruz. “Dedi.
‘OSMANİYE’NİN OSB İLE İLGİLİ 3 BÜYÜK HEDEFİ VAR’
Ziyaretin devamında konuşan Vali Cerrah, “Osmaniye’nin OSB ile ilgili 3 büyük hedefi var; İkinci OSB’nin kurulması, Zeytin ve Zeytin Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ve Hayvancılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin kurulması. Bu hedefler doğrultusunda hep birlikte çalışmamız gerekiyor. Osmaniye’nin sanayi alanında bu hedefleri gerçekleştirmesi ilimize çok önemli bir katkı sağlayacak.”diye konuştu.
Osmaniye’nin her alanda önemli ilerleme kaydettiğini de vurgulayan Vali Celalettin Cerrah, “Osmaniye’nin hizmete ihtiyacı var. İlimiz her alanda gelişmeye açık. Sanayi, tarım, eğitim yatırımlarının yanı sıra kentin modern bir şekilde düzenlenmesi de bu gelişmenin bir parçası. Osmaniye Valiliği web sayfamıza “Osmaniye’de hangi rezidansı görmek istersiniz?” konulu bir buton ekledik. Burada 7 rezidans projesi yer alıyor. Osmaniyeli vatandaşlarımızın bu konudaki fikirlerini anket yöntemiyle almak istiyoruz. Osmaniye’de rezidansların yapılması ve etrafında yeşil alanların bulunmasını çok önemsiyorum. Yan yana apartmanlar yerine çok daireli rezidansların yapılması ilimizde önemli ölçüde yaşam alanları yapılmasına olanak verir. Böylece çocuklar için oyun alanları, hanımlar için yürüyüş alanları yapabilir. Osmaniye’nin göze daha estetik gelen ve yeşil alanı bol modern projeleri ihtiyacı var. Biz, Osmaniye’ye örnek olacak böyle bir proje yapmak istiyoruz.”diye konuştu.
Ziyaret sonunda OTSO Başkanı Murat Teke ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Vali Cerrah’a kendilerini ziyaret ettiği için teşekkür ettiler.
Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Osmaniye’nin OSB ile ilgili 3 büyük hedefi var!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!