Osmaniye’nin ilk kadın vali yardımcısı

featured

KAYNARCA Kaymakamlığı’ndan Osmaniye Vali Yardımcılığına atanan Huriye Küpeli Kan, Osmaniye’nin ilk kadın Vali Yardımcısı oldu. 2000 yılında Osmaniye’de kaymakam adayı olarak ilk görevine başlayan Huriye Küpeli Kan, 14 yıl aradan sonra ilk görev yaptığı Osmaniye’ye Vali yardımcısı olarak atandı.
Vali Yardımcıları ve Kaymakamlara ilişkin İçişleri Bakanlığı Atama Kararnamesi Resmi Gazetede yayımlandı. 536 mülki idare amirinin yeni yerleri belirlendi.
Kaynarca Kaymakamı Huriye Küpeli Kan, Osmaniye’nin ilk kadın Vali Yardımcısı oldu. Kadirli Kaymakamı Necip Çakmak, yine Kadirlili olan Mustafa Tapsız’dan boşalan Maltepe Kaymakamlığına atandı. Sumbas Kaymakamı Selçuk Yosunkaya, Arguvan Kaymakamlığına atandı. Kadirli Kaymakamlığına ise Gazipaşa Kaymakamı Muhittin Pamuk, Sumbas Kaymakamlığına  Isparta Valiliği Kaymakam Adayı Bedir Deveci atandı. 
– Osmaniye Vali Yardımcısı Huriye Küpeli Kan Kimdir?
Mersin’in Tarsus ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Tarsus’da tamamladı. Selçuk Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. 2000 yılında Osmaniye Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Denizli Güney İlçesi Kaymakam Vekilliği, Bilecik İnhisar İlçesi Kaymakam Vekilliği görevlerini müteakip, ilk olarak Gaziantep Yavuzeli Kaymakamlığına atandı. Yavuzeli Kaymakamlığı görevi sonunda iki yıl Batman’ın Hasankeyf ilçesinde, bir yıl Hatay’ın Altınözü ilçesinde, dört yıl Adana’nın Karaisalı ilçesinde Kaymakam olarak görev yaptı. 29.04.2011 tarihinde Adıyaman iline Vali Yardımcısı olarak atandı. Adıyaman Vali Yardımcılığı görevinden sonra 13.04.2012 tarihinde Kaynarca Kaymakamlığına atanmıştı.
– Kadirli Kaymakamı Muhittin Pamuk kimdir?
1969 yılında Kahramanmaras İli Afşin İlçesinde doğdu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Kahramanmaraş ili Afşin İlçesinde tamamladıktan sonra 1987’de girdiği İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden 1991 yılında mezun oldu. 1993 yılında Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Mersin kaymakam adayı olarak göreve başladı. 1 yıl İngiltere’de staj yaptı. Daha sonra Ankara-Evran, Ardahan-Hanak, Nigde-Ulukışla, Şanlıurfa-Suruç ilçelerinde görev yaptı. Muhittin Pamuk, evli, eşi öğretmen ve iki çocuk babasıdır.
– Sumbas Kaymakamı Bedir Deveci kimdir?
1985 Şanlıurfa doğumlu Deveci, İlk ve orta öğrenimini Muğla ili Milas ilçesinde, lise eğitimini ise Aydın ilinde tamamladıktan sonra girdiği Süleyman Demirel Üniversitesi İBBF Maliye Bölümü’nden 2005 yılında mezun oldu. Daha sonra 2007 yılından başlamak üzere 3 yıl süreyle Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı’na bağlı olarak vergi denetmen yardımcısı olarak görev yaptı. Ekim 2010 tarihinde 99. dönem Isparta Kaymakam adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı. Sırasıyla; il stajını Isparta Valiliğinde, Kaymakam Refikliği stajını Rize ili Ardeşen ilçesinde, Tertif stajını Muş Valiliği KHGB ve Varto ilçesinde tamamladıktan sonra Kütahya’nın Domaç İlçesinde Kaymakam Vekili olarak görev yaptı. Akabinde 4 ay süreyle Ankara’da İngilizce dil eğitimi aldı ve Mayıs 2012 tarihinde 1 yıl süreyle dil ve meslek eğitimi için Amerika Birleşik Devletleri Maryland eyaletine gitti. Bu süre zarfında Towson Üniversitesi’nde dil eğitiminin yanında Washington Büyükelçiliğinde büyükelçilik stajını tamamladıktan Mayıs 2013’te Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde kaymakam vekilliği görevine başlayan Deveci Ağustos ayının başında da Bozkurt Kaymakam vekilliğine atandı.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Osmaniye’nin ilk kadın vali yardımcısı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!