Osmaniye’nin geleceği için OSB çok önemli

featured

  İbrahim EMÜL

OSMANİYE Valisi Celalettin Cerrah, kentin geleceği için Organize Sanayi Bölgesi’nin çok önemli olduğunu söyledi. Organize Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Vali Celalettin Cerrah, OSB sanayicileri ile iftar yemeğinde bir araya geldi. OSB Yönetim binasında düzenlenen yemeğe Vali Celalettin Cerrah’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Mehmet Sadık Tunç, OSB Yönetim Kurulu ve OSB Müteşebbis Heyeti üyeleri ile çok sayıda sanayici ve işadamı katıldı.
İftar yemeği sonrasında konuşan Vali Celalettin Cerrah, iftar yemeğine katılan tüm sanayici ve işadamlarına, OSB Yönetim Kurulu adına teşekkür ederek, “Bildiğiniz gibi 3 Temmuz 2009’da Osmaniye Valisi olarak göreve başladım ve aynı yıl da OSB Yönetim Kurulu Başkanlığını görevini devraldım. OSB Yönetim Kurulu olarak ilk toplantımızda, o dönemdeki yönetim kurulu üyelerimizle birlikte güzel bir çalışma sistemi oluşturduk ve bugüne kadar geldik. Geçtiğimiz günlerde de, ağırlık sanayicilerimizden oluşmak üzere, yeni yönetim kurulu üyelerimiz sanayicilerimizin oyları ile belirlendi ve benim başkanlığımda 1 yıl daha devam etme kararı alındı. İnşallah bundan sonra daha iyi çalışmalar yapacağız.”diye konuştu.
Vali Cerrah, OSB’deki sanayiciler başarılı olur, OSB’de yeni fabrikalar kurulur, Bölge genişlerse, bundan Osmaniye ekonomisinin ve dolayısıyla Türkiye ekonomisinin fayda göreceğini de vurgulayarak, “Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi, İskenderun ile birlikte Türkiye’de demir-çelik sektöründe birinci sıraya gelmiş durumda. Önümüzdeki günlerde, OSB’ye yeni genişleme alanlarını da dâhil ettiğimizde, OSB Yönetim Kurulunun başarılı çalışmaları ve Bölgedeki sanayicilerimizin de desteği ile Osmaniye Türkiye’nin ekonomisinde de söz sahibi olacaktır. Osmaniye halkı olarak ekonomide ne kadar söz sahibi olursak, Osmaniye’nin menfaati neye ihtiyacı duyuyorsa bunların hepsini karşılayabilme imkânımız olur. Bu nedenle Osmaniye’nin geleceği için Organize Sanayi Bölgesi çok önemli.”dedi.
Vali Cerrah sözlerinin sonunda İzmir’in Karabağlar ilçesine Kaymakam olarak atanan Vali Yardımcısı Mehmet Sadık Tunç’a da Vali Yardımcısı ve OSB Yönetim Kurulu üyesi olarak yaptığı çalışmalar nedeniyle teşekkür ederek, OSB Yönetim Kurulu adına teşekkür şilti ve kalem verdi.
Vali Yardımcısı Mehmet Sadık Tunç ise Vali Celalettin Cerrah’ın yardımcısı olarak çalışmış olmaktan onur duyduğunu ifade ederek, “Sayın Valimizden çok şey öğrendim. Sağ olsunlar, kendileri hem Valimiz hem de bir baba, bir ağabey olarak her zaman çalışmalarımızda bizlere yol gösterici ve destek oldular. Ben de gerek Vali Yardımcılığı görevimde gerekse OSB Yönetimindeki görevimde memleketimize ve vatandaşlarımıza hizmet sunma gayreti içerisinde oldum.”dedi. Vali Yardımcısı Tunç OSB’deki gelişmelerle ilgili kısa bir bilgi de vererek, “Bir ilin gelişmişliğinin en önemli göstergelerinden birisi kişi başına enerji tüketimidir. Sayın Valimizin göreve başladığı 2009 yılında kişi başına enerji tüketiminde ilimiz Türkiye 63.’sü iken, içinde bulunduğumuz yılda ilimiz Türkiye 21’incisi durumuna gelmiştir. Bu Osmaniye OSB’nin dört yıllık bir süre içerisinde gösterdiği gelişmenin somut bir göstergesidir.”dedi. Vali Yardımcısı Tunç Vali Cerrah’a ve OSB Yönetim Kuruluna teşekkür ederek sözlerine son verdi.
Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Osmaniye’nin geleceği için OSB çok önemli

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!