Osmaniye’nin Dünkü Çocukları Projesi

featured

OSMANİYE Ozanlar Şairler Yazarlar Derneği (OŞYAD) Yeni yılın ilk gününde oluşturduğu bir ekiple, çeşitli etkinliklerle on yıllar öncesindeki çocukların yaşamını kamuoyu ile paylaşmanın programını gerçekleştirecek. “Osmaniye’nin Dünkü Çocukları” isimli proje ile kurulan ekip, 30-35 yıl öncesindeki İlkokul öğrencilerinin okul yıllarında yaşamını dile getirecek ve gösterilerinde kamuoyu ile paylaşacak.
SİYAH OKUL ÖNLÜĞÜ GİYDİLER
OŞYAD Başkanı Mustafa Bardak, “Osmaniye’nin Dünkü Çocukları” adı ile oluşturulan ekip ve çalışmaları ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Teknolojik gelişmeler nedeniyle makineleşen ve oyunlara yönelen bugünkü çocuklarımıza, bizim dünkü doğal oyunlarımızı anımsatmak adına dernek olarak dünkü çocukluk günlerimizdeki oyunları sergilemek istedik. ‘Osmaniye’nin dünkü Çocukları’ adını verdiğimiz bir ekip oluşturduk. Bu ekipteki arkadaşlarımızın başta derneğimizin yönetim ve denetim kurulu üyeleri ile derneğimizin üyelerinden oluşturuldu. Çocukluk günlerimizdeki okul yıllarımızı ve arkadaşlarımızla oyunlarımızı bu etkinliklerimizde günümüzdeki çocuklarla paylaşmak istedik. Dünkü çocuklar olarak bizlerin okul yaşamı ile bugünkü çocuklarımızın okul yılları arasında bağ kurmak isteyenlerin de yorumlarını kendilerine bırakma adına bir ekip oluşturduk.

Derneğimizin oluşturduğu, “Osmaniye’nin Dünkü Çocukları” ekibinin önlük ve yakalarının hazırlanması noktasında desteğini veren Çardak Medya Grup Başkanı Mehmet Çardak’a teşekkür ediyoruz. Bu etkinliğimizle ilgili gösterilerimizin ardından destek verilmesi halinde Osmaniye’mizin adının duyurulması adına farklı programlar yapmaya hazır olduğumuzun bilinmesini istiyoruz.” Dedi.
40 YIL ONCESİNİN ÇOCUK OYUNLARI
Dernek üyelerinden oluşan ekiple birlikte; Osmaniye’nin 35-40 yıl öncesindeki çocuk oyunlarını sergileyeceklerini belirten Bardak, “Halkımızla birlikte halkımızın değerlerini yaşatmaya çalışmak için uğraş vereceğiz. Derneğimizin etkinlik için ekibi ilk hazırlık programlarını gerçekleştirdi. Bu programları arasında; “mendil kapmaca, uzuneşek, Yağ satarım bal satarım, ip atlama, İp çekme, kiriştek çevirme gibi etkinliklerle provalarımızı gerçekleştirdik. Bu provalarımızı Osmaniye’de değişik etkinliklerde hayata geçirmek istiyoruz. Ancak, prova yapabilmek için salon sıkıntısı çekiyoruz. “dedi.

Osmaniye’deki önemli günlerde programa katılmak istediklerini belirten OŞYAD Başkanı Mustafa Bardak, Osmaniye’de bu etkinliklerin gerçekleştirilmesi sırasında, Belediye ile yapılan görüşmelere rağmen, ilgisiz kalmasına anlam veremediklerini sözlerine ekledi.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Osmaniye’nin Dünkü Çocukları Projesi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!