Osmaniyeliler kan bağışı çağrısına uydu

featured

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) TÜRK Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’ın sosyal medyada ve televizyonlarda tekrarladığı “Kan bağışı çağrısına Osmaniye halkı tam destek verdi. Cumhuriyet Meydanı’ndaki Kızılay Kan Bağışı evine gelen bağışçıların sayısında artış gözlendi.
Türk Kızılayı’nın kan bağışı kampanyaları devam ettiğini belirten Kızılay Şube Başkanı İsmet İpek, kışın ağır şartları sebebiyle ülke çapında kan ihtiyacının karşılanmasında zorluk yaşandığını, azalan stokların da ihtiyacı karşılamadığını söyledi.
Ülke içinde ve dışında yaptığı yardım faaliyetleri haricinde hastanelerin kan ihtiyacının da karşılandığını aktaran İsmet İpek yaptığı açıklamada şöyle dedi:
“Kışın hayatı olumsuz etkilemesi sebebiyle kan bağışı ile toplanan kan stokunda sıkıntı olduğunu belirten Genel Başkanımız Dr. Kerem Kınık bey kan bağışı kampanyalarına destek istedi. Özellikle sosyal medyada ve televizyonlarda katıldığı canlı yayınlarda kan stoklarında azalma olduğunu söyledi. Halkı kan bağışı kampanyasına davet etti. Osmaniye Şubesi olarak bu çağrının halkta karşılık bulduğunu gözlemledik. Cumhuriyet Meydanındaki Kızılay Evine kan bağışı için gelenlerin sayısında yüzde yüz artış tespit ettik.”
STK’LARDAN KAN BAĞIŞI KAMPANYASI
Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’ın kan stoklarında görülen azalma üzerine halkı kan bağışına davet etmesine Osmaniye’deki STK’ların da ciddi destek verdiğini söyleyen Şube Başkanı İsmet İpek, “Osmaniye’deki STK’ların kan bağışı kampanyası için program düzenleme isteklerinde de dikkat çekici artış gözlenmektedir. Genel Başkan Kınık’ın kan bağışı çağrısına halktan ve STK’ların tam destek vermesi Kızılaya olan güvenin de yenilenmesidir. Bu kampanyaların doğru yönetilmesi için Şube olarak gayret gösterilmektedir.”

İE ( ) 05.01.2017 (FOTOĞRAFLI)

Yayın Saati: 16.58

Görüntülü haberler için KINIK TV Kanalımıza abone olun
https://www.youtube.com/user/ibrahimemul80

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Osmaniyeliler kan bağışı çağrısına uydu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!