Osmaniyeli Şair ve Ozanlar, Aşık Feymani’yi onurlandırdı

featured

  ÇUKUROVA’nın yetiştirdiği ünlük Halk Ozanı Aşık Feymani, Osmaniye Ozanlar Şairler ve Yazarlar Derneği (OŞYAD) yönetimi tarafından Azaplı köyündeki evinde ziyaret edilerek plaketle ödüllendirildi.

Osmaniye’nin Kadirli ilçesi Azaplı köyünde yaşamını sürdüren 71 yaşındaki Aşık Feymani asıl adı Osman Taşkaya, OŞYAD yönetim kurulu üyeleri tarafından ziyaret edilerek, Anadolu kültürüne katkılarından dolayı plaketle onurlandırıldı. 
Folklor Araştırma Derneği (OFAD) ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla geçtiğimiz yıl 15’incisi düzenlenen Uluslararası Çukurova Aşıklar Bayramı ve Aşık Feymani Şenlikleri ile ismi ölümsüzleştirilen Aşık Feymani ve ailesi OŞYAD yönetimi ile şiir ve türkü dolu iki saati birlikte yaşadılar.
Aşık Feymani, OŞYAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bardak, Yönetim Kurulu üyeleri; Hatice Bahar, Mahmut Eynallı, İbrahim Karacülle, dernek üyeleri Ahmet İpek ve Murat Boz’un ziyaretlerinden memnun olduğunu belirterek, şiir ve türküler üzerine sohbet gerçekleşti.
Aşık Feymani’nin evinin bahçesinde Aşık Duranoğlu (Mahmut Eynallı) Ozan Maranlı (İbrahim Karacülle) ile Aşık Feymani türkülerini yorumlarken, Feymani’nin eşi Fatma, dernek yönetiminden Mustafa Bardak, Hatice Bahar ile Ahmet İpek’te şiirleriyle  iki saat süreli sanat sohbeti yaşadılar.
Ziyaretin sonunda, OŞYAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bardak, Aşık Feymani’nin Çukurova ve Anadolu kültürüne, ezgileriyle katkıda bulunması, Karacaoğlan diyarı yöremizin türkülerimizin yaşatılmasında yoğun emeklerinden dolayı teşekkürlerini bildirerek, dernek olarak plaketle ödüllendirdiklerini söyledi. Şiirlerin okunduğu, türkülerin söylendiği sohbetli dakikaların ardından Aşık Feymani, (Gönül Sarayı) isimli şiir kitabını konuklara imzalayarak, ziyaretten dolayı teşekkür etti. (Mustafa Bardak)
Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Osmaniyeli Şair ve Ozanlar, Aşık Feymani’yi onurlandırdı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!