Osmaniyeli öğrenciler sosyal konularda da başarılı!

featured

  YGRT

OSMANİYE Valisi Celalettin Cerrah, ildeki öğrencilerin eğitimde olduğu gibi sosyal konularda da başarılı olduğunu ifade etti. Vali Cerrah, İstanbul Dudullu Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu üyelerini makamında kabul etti. Yönetim Kurulu Başkanı B. Murat Önay ve Yönetim Kurulu üyeleri ile bir süre sohbet eden Vali Cerrah Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi hakkında bilgi verdi. Osmaniye Organize Sanayi Bölgesinin demir çelik sektörü ağırlıklı bir bölge olduğunu kaydeden Vali Cerrah, “Organize Sanayi Bölgemizde demir çelik sektöründe faaliyet gösteren 26 firma var. Tosyalı, Yolbulan, İlhanlar, Cansan gibi büyük firmalar bölgemizde üretim yapıyorlar.”dedi. 
Yönetim Kurulu Başkanı Murat Önay, İstanbul Dudullu Organize Sanayi Bölgesi olarak “Mustafa Kemal’i Anlamak” isimli bir yarışma organize ettiklerini, geçtiğimiz yıl bu yarışmanın İstanbul, Artvin ve Şanlıurfa illeri arasında düzenlendiğini ifade ederek, “Yarışmada bu yıl Edirne, Trabzon ve Osmaniye’yi seçtik. Geçen yıl 380 Bin öğrenciye ulaştık. 702 eser yarışmaya katıldı. Geçen yıl birinciye 15 Bin Lira ödülümüz vardı. Bu yıl bunu iki kategori olarak düşündük ve 7500 lira iki öğrenciye verilmek üzere ayrıldı. İkinciye 5000 TL, üçüncüye 2500 TL ve mansiyon olarak da 1000 TL ödülümüz var. Ayrıca 44 adet bilgisayar ve ipad mansiyon ödüllerimiz de olacak. “Dedi.
Vali Cerrah, Osmaniyeli öğrencilerin eğitimde olduğu gibi sosyal konularda da başarılı olduğunu ifade ederek, “Osmaniyeli öğrencilerimizin bu yarışmada başarı kazanacağına inanıyorum. Eğitimde elde ettikleri başarıların yanı sıra resim, müzik gibi alanlarda da yetenekliler ve önemli başarılar elde ediyorlar. Osmaniye’den çok değişik ve renkli eserlerin yarışmaya gönderileceğinden hiç kuşkum yok. Çocuklarımız bu yarışmada başarılı olacaklardır.”dedi. Vali Cerrah, Organize Sanayi Bölgesinde yatırım yapan sanayicinin Osmaniye eğitimine katkıda bulunmasının da bu başarıda önemli bir etken olduğunu kaydederek, “Sanayicimiz eğitim konusunda bize çok önemli katkılarda bulundular. Çok sayıda ilkokul, ortaokul, anaokulu, lise yapıldı. Bu okulların dışında engelli çocuklarımızın eğitim gördüğü bir okul da yine hayırsever desteği ile yapıldı. Çocuklarımız zeki ve çalışkanlar. Bizler de onları modern okullar yaparak destekliyoruz.”dedi. 
Ziyaret sonunda, Yönetim Kurulu Başkanı B. Murat Önay, Vali Cerrah’a çeşitli hediyeler takdim etti. Vali Cerrah ise Başkan Önay’a Osmaniye Valiliği logolu şilt verdi.
Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Osmaniyeli öğrenciler sosyal konularda da başarılı!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!