Osmaniyeli işadamları ticari görüşmeler için Mısır’a gidiyor

featured
İbrahim EMÜL
OSMANİYE Girişimci İşadamları Derneği (OGİAD) üyeleri Ticaret ve Yatırım Forumu yapmak üzere Mısır’a gidiyor.
OGİAD Basın Sözcüsü Ukayl Kılıç, Ortadoğu’nun köklü ülkelerinden Mısır’a, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) destekli  Ticaret ve Yatırım Forumu  yapmak üzere üye işadamlarıyla birlikte 07 Aralık 2012 de Mısır’ın Başkenti Kahire’ye hareket edeceklerini söyledi.
Kılıç, Osmaniye’de ağırlıklı imalat olmak üzere İnşaat, Tekstil, Hazır-Giyim, Sağlık, Tarım, Gıda, Otomotiv, Plastik, Doğalgaz, Orman ürünleri ve Mobilya sektöründeki işadamlarıyla birlikte dört gün sürecek olan gezide, Kahire ve İskenderiye şehirlerindeki Ticaret Odalarında ikili iş görüşmeleri yapılacaklarını ifade etti. 
Kılıç, “Başkonsolosluğumuzu ziyaret edip Mısır’daki Ticari Ataşemizle Kahire ve İskenderiye’nin Ticari ve Ekonomik yapıları hakkında bilgilendirme toplantılarımız olacak. Ayrıca bu şehirlerdeki işletmelerde ziyaret edilecektir.” Dedi. 
Amaçlarının Osmaniyeli işadamlarının ihracata dönük yatırımlarını arttırmak ve Osmaniye’ye döviz girdisi sağlamak olduğunu belirten Kılıç, “Bununla birlikte 21 milyon nüfusa sahip Kahire’nin ve 85 milyon nüfusa sahip Mısırın Ticari potansiyelini değerlendirmek ve işadamlarımızın Ortadoğu pazarında yer almalarını sağlamaktır.” diye konuştu. 
Bütün bu programı Kahire’de bulunan TUSKON temsilciliği vasıtasıyla organize ettiklerini kaydeden Kılıç, Mısır’da karışıklığın azaldığını ve düzenin sağlandığını Osmaniyeli işadamları olarak bu fırsatı Ticaret ve Yatırım adına fırsata dönüştürmesinin gerektiğini söyledi. 
Osmaniyeli işadamlarımızın mutlaka dışarı açılmaları gerektiğini kaydeden Kılıç, bu tür yurtdışı Ticaret ve Yatırım Forumu düzenleyerek Osmaniye ekonomisini canlandırmak ve işletmelerin üretim potansiyelini arttırmak için dernek olarak çalışmalara devam edeceklerini ve Osmaniyeli işadamlarının her zaman yanında olacaklarını belirtti.
Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Osmaniyeli işadamları ticari görüşmeler için Mısır’a gidiyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!