Osmaniye’den Suriye halkına 20 ton un gönderildi

featured

    İbrahim EMÜL
    OSMANİYE
ve Suriye Halkı Dayanışma Platformu üyeleri tarafından temin edilen 20 ton un kamyonlar ile Suriye’ye gönderildi.
    Şehir merkezinde çeşitli nedenler ile basın açıklaması yapmasına izin verilmeyen Platform üyeleri, Şirinevler Mahallesi Güney Çevre Yolu üzerinde basın mensuplarını bilgilendirerek, yardım TIR’ını Suriye’ye uğurladılar.  Yapılan yardımlarda katkıları olanlara teşekkür eden Platform Başkanı Süleyman Dağ, “Bundan önce Suriyeli kardeşlerimizin buraya gelmesi ile oluşturduğumuz ‘Osmaniye Halkı ve Suriye Dayanışma Platformu’nun bugüne kadar yapmış olduğu faaliyetleri göz doldurmaktadır. Bundan önce ilk olarak giyim ve gıdadan oluşan bir tır malzemeyi Öncü pınar sınır kapısından “Osmaniye muhacirine sahip çıkıyor” sloganı ile uğurlamıştık. Sonra yine giyim ve gıdadan oluşan bir tır malzemeyi Hatay Cilvegözü sınır kapısından sizlerinde desteği ve katkısı ile “İnsanlar ölüyor, insanlık ölmesin” sloganı ile göndermiştik. Şimdide yine 20 ton unu inşallah bugün görülen bu TIR ile birlikte uğurlayacağız. Suriyeli insanlar savaşla imtihan olurken Osmaniyeliler de Suriyelilerle imtihan olmaktadır. İşte biz bu amaçla üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmenin huzur ve mutluluğu içerisindeyiz. Hepinize katkılarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.
    OSMANİYELİLERİN BÜYÜK DESTEĞİNİ GÖRDÜK
    Suriye’de yaşananlara göz yumamayacaklarını ifade eden Süleyman Dağ, “Bu bir insanlık görevidir. Bu insanlık görevini yerine getirirken biz Osmaniyeli kardeşlerimizin büyük desteğini gördük bundan çok mutlu olduk. Ancak Osmaniye’de idarecilerimiz bu değerli katkılarınızdan dolayı destek olmadılar. Bu açıklamayı Osmaniye’nin şehir merkezi olan Cumhuriyet Meydanı’nda yapmak isterdik. Ancak çeşitli etkenler ve engeller nedeni ile burada yapmak zorunda kaldık. Ama biz çalışmalarımıza devam edeceğiz. Sizin değerli katkılarınız olduğu sürece bu çalışmalarımızı sonuna kadar sürdüreceğiz.” Diye konuştu.
    Konuşmaların ardından 20 Ton beyaz un yüklü TIR, Suriye halkına verilmek üzere uğurlandı.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Osmaniye’den Suriye halkına 20 ton un gönderildi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!