Osmaniye’deki Hayvan barınağı tez konusu oldu

featured

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)

OSMANİYE Belediyesi Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi, Kafkas Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Veteriner Hekimliği, Tarihi ve Deontoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ali Yiğit, tarafından tez konusu olarak incelendi. Yaklaşık bir yıllık süreli ‘araştırma projesi’ kapsamında 7 bölgeye ayrılan 28 ilde ki hayvan barınaklarında incelemelerde bulunacaklarını belirten Yrd. Doç. Dr. Ali Yiğit, “Bu projeyi Kafkas Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi bünyesinde ben ve iki öğrenci arkadaşımızla birlikte başlattık ve bilimsel araştırma projeleri tarafından da desteklendi.” dedi.
Özellikle sahada barınak hekimliği konusunda veteriner hekimlerin görüşlerini alarak, hayvan barınaklarının genel durumu konusunda çeşitli bilgiler topladıklarını belirten Ali Yiğit, “Ülkemizde maalesef kanayan yara olarak tarif edilen hayvan barınakları konusunda, barınak hekimliğini biraz daha fakültelerin eğitilebileceği bir noktaya çekebilmeyi amaçlıyoruz. Bu anlamda sahadaki veteriner hekimlerin verilen hizmet konusunda sıkıntılarına bir çözüm bulursak bizim bu projenin amacının gerçekleşmesinin tamamlanma noktası olacaktır. 4 bölgeye ayırdığımız 28 ildeki hayvan barınaklarını gezerek sahadaki veteriner hekimlerimizin derdini dinlemiş olmayı umuyoruz” dedi.
Yrd. Doç. Dr. Ali Yiğit, proje sonunda hazırlanan raporun veterinerlik fakültelerinde düzenlenecek olan seminerlerle öğrencilere aktarılacağını sözlerine ekledi.
Barınak hekimliğinin zor şartlarını konu edinen bilimsel proje çalışmasında Osmaniye Belediyesi Hayvan Barınağının da olmasının kedilerini mutlu ettiğini belirten Belediye Veteriner Hekimi Ali Laçinbala, “Veterinerlik fakültesinden mezun olan bir arkadaşımız eğer bir hayvan barınağında çalışmak istiyorsa bu durumda ne gibi zorluklarla karşılaşacak veya ne gibi imkanlar sağlanacak bu konularda bilgi sahibi olup, daha iyi bir meslek icra edeceklerine inanıyorum. Bu bağlamda, akademik çalışmayı başlatan ve yürüten Kafkas Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Veteriner Hekimliği, Tarihi ve Deontoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ali Yiğit beye teşekkür ediyorum. Barınağımızda bizlere hiç bir zaman desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımız Kadir Kara beyefendiye de ayrıca teşekkürlerimizi sunuyorum” diye konuştu. 

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Osmaniye’deki Hayvan barınağı tez konusu oldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!