Osmaniye’de yılın öğretmeni Halil Sünbül seçildi

featured

Cumhurbaşkanlığı Resepsiyonuna katılacak

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)

OSMANİYE’nin Toprakkale ilçesi Dağıstan İlkokulu Müdürü Halil Sümbül yılın öğretmeni seçildi. Her yıl Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ‘yılın öğretmeni’ uygulamasında Halil Sünbül Osmaniye ilini temsilen Cumhurbaşkanlığı Resepsiyonuna ve 24 Kasım Öğretmenler günü kutlamalarına katılacak. Bir çok başarılı proje yürüten Halil Sünbül’ün 2015 Yılında yapmış olduğu TÜBİTAK  projesi kabul edilen  25 proje arasında 6’ıncı olmuştu.
Milli Eğitim Bakanlığı, Osmaniye’den gönderilen beş kişinin dosyası içerisinden, şuan Dağıstan İlkokulu Müdürlüğü görevini yürüten Halil Sünbül’ü ‘yılın öğretmeni’ seçti. Mesleki davranışlar ve eğitim öğretim başarısı, öğrencilerin gelişimine yönelik çalışmalar, öğretmenin kendisini yetiştirme ve yenileme başarısı, temsil yeteneği değerlendirme konuları içerisinde yer aldığı belirtildi. Her ilden 1 kişinin seçildiği yılın öğretmenleri önümüzdeki hafta Ankara’da kutlamalara katılacak.
Kutlamalar çerçevesinde her ili temsilen gelen 81 öğretmen Milli Eğitim Bakanı, TBMM Başkanı, Başbakan ve Cumhurbaşkanının vereceği resepsiyonlara ve çeşitli etkinliklere katılacak.
Osmaniye’de yılın öğretmeni seçimi için Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından her yılın Haziran ayında tüm kurum ve okullara gönderilen yazının ardından aday öğretmenlerin başvuruları Eylül ayında Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gönderilmiş ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde oluşturulan komisyon tarafından aday öğretmenlerin dosyaları incelenerek, belirlenen beş kişinin adı Milli Eğitim Bakanlığı’na gönderilmişti.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Osmaniye’de yılın öğretmeni Halil Sünbül seçildi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!