Osmaniye’de Yaz Kur’an Kursları Başladı

featured

  İbrahim EMÜL

DİYANET işleri Başkanlığının Türkiye genelindeki bütün camilerde düzenlediği Kur’an Kursları Osmaniye’de de başladı. Zafer Cami indeki açılış programı Envar’ul Hamit Camiİ İmam Hatibi Haluk Doğan’ın Kur’an-ı Kerim okuması ile başladı, ardından dua yapıldı.  Daha sonra ise cami imam hatiplerinin söyledikleri ilahilere, camiyi doldular çocuklar eşlik etti. 
Osmaniye Müftü Yardımcısı Behçet Bilgin, iki ay sürecek kursların din görevlileri ve çocuklar için önemli olduğunu belirterek , kuran kurslarının herkes için hayırlı ve uğurlu olmasını temenni etti. Çocuklara, kurslarda Kur’an okuma ve dini bilgiler öğretileceğini ifade eden Bilgin, yaz döneminin en iyi şekilde değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. 
Din görevlilerinin çocuklar için bütün imkanları seferber ederek çocuklar için yaz dönemini iyi bir şekilde değerlendirmeye çalıştıklarını belirten Bilgin, “Her yaştan çocuğumuz gelsin ve en azından camilerin havasını teneffüs etsin, kendisine hayatta lazım olacak dini bilgileri ve ibadet konusunun da kendisine lazım olacak sureleri duaları ezberlesin istiyoruz. Ben bu yaz dönemini her zamankinden çok daha iyi değerlendireceğinize inanıyorum. Önceleri yaz dönemi bir bütün olarak değerlendiriliyor, kursa bir süre devam ettikten sonra tatile giden öğrenciler yarım bırakmak zorunda kalıyordu. Fakat bu yıl iki aylık yaz dönemi, üç ayrı bölümde değerlendirilecek. Çocuklarımız bulunduğu yerden başka bir yere gittiğinde orada da kursa devam edebilecek. Bu sene ilk olarak bu imkan tanınmıştır. Ne mutlu sizlere ki Kura’n-ı öğrenmek için camilere koştunuz, bu yaz dönemini değerlendirmeye çalışıyorsunuz. Sizlere başarılar diliyorum. Bu yaz kurslarının sizlere, bizlere, ailelerimize, milletimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi. Konuşmaların ardından Kur’an kursuna gelen çocuklara balon ve meyve suyu dağıtıldı.
Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Osmaniye’de Yaz Kur’an Kursları Başladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!