Osmaniye’de ‘Umre’ ödüllü kitap okuma yarışması

featured

    İbrahim EMÜL
    OSMANİYE Ufuk Eğitim Gönüllüleri Derneği tarafından “Osmaniye O’nu okuyor” adlı kitap okuma yarışması düzenlendi.
    Yetişkinler ile üniversite, lise ve ortaokul öğrencilerinin girebildiği yarışma sonunda her kategoride birinci olanların Umre ile ödüllendirileceği bildirildi. Ayrıca ilk ona girenlere dizüstü bilgisayarlar, buzdolabı, çamaşır makinesi, altın, cep telefonları ve dijital fotoğraf makineleri hediye edileceği ve ilk başvuran 571 kişiye Kur’an-ı Kerim hediye edileceği kaydedildi.
Dernek Başkanı Yusuf Başkaya, düzenlediği basın toplantısında, Osmaniye’de eğitim-öğretime katkıda bulunmak istediklerini, açtıkları kurslar ve verdikleri kişisel seminerler ile şehrin eğitim seviyesini geliştirmeyi amaçladıklarını söyledi.
Hazreti Muhammed’in doğum gününün yaklaştığını hatırlatan Başkaya, şunları ifade etti:
    “Biz Hz. Peygamber’e çağımızda her dönemden daha fazla muhtacız. O’nu insanlara yeterince tanıtmış, sevdirmiş olsaydık çok daha yaşanılabilir bir dünyamız olacaktı. İnsanların ihtiyaç duyduğu cevapların, içinden çıkamadığı buhranların çıkış yollarının Peygamberimizde olduğunu gösteremedik. İnsanları tanımanın yolu onlarla hem dem olmaktan geçtiği bilindiğinden, peygamber ikliminin oluşturulmasına faydalı olacağını düşündüğümüz için ‘Osmaniye O’nu okuyor’ adlı yarışmamızı başlattık”
    Yarışmanın, Osmaniye Müftülüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, Osmaniye Belediyesi ve ilçe belediyeleri ile Korkut Ata Üniversitesi işbirliğinde düzenlediğini vurgulayan Başkaya, Hazreti Muhammed’in hayatını anlatan kitapları okuyanların yarışmaya, www.osmaniyeonuokuyor.com, www.osmaniyeufukder.org internet adreslerinden başvuru yapılabileceğini söyledi.
    Yetişkinler ile üniversite, lise ve ortaokul öğrencilerinin yarışmaya başvuru yapabileceğini aktaran Başkaya, “Yarışmada her kategoride ilk ona giren yarışmacılar ödüllendirilecek. Ödüllerimiz umre ziyareti, dizüstü bilgisayarlar, buzdolabı, altın hediyeleri, cep telefonları olup ayrıca yarışmaya ilk başvuran 571 kişiye Kur’an-ı Kerim hediye edilecektir” dedi.
    Son başvuru tarihinin 5 Nisan olduğunu belirten Başkaya, 20 Nisan’da okunan kitaplardan sınav yapılacağını sözlerine ekledi.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Osmaniye’de ‘Umre’ ödüllü kitap okuma yarışması

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!