Osmaniye’de toplum ruh sağlığı merkezi açıldı

featured

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)
OSMANİYE Devlet Hastanesine Toplum Ruh Sağlığı Merkezi açıldı. Ağır ruhsal bozukluğu olan hastalara toplum temelli ruh sağlığı modeli çerçevesinde psikososyal destek hizmetlerinin verilmesi takip ve tedavilerinin yapılması amacıyla Devlet Hastanesi Ek Binasında Toplum Ruh Sağlığı Merkezi açılarak hizmet vermeye başladı.
Hastaların hastaneye yatırılmalarını önlemek, yeti yitimini asgari seviyeye çekmek  amacıyla açılan merkezin; ağır ruh sağlığı bulunan yakınlarına bakan aileler için manevi destek vermek, hastaların eğitim odaklı sosyal faaliyette bulunmalarını sağlamak ve bireyin toplum hayatı içerisinde geçirdiği sürenin artırılmasını amaçlamakta olduğu kaydedildi.
Açılan bu birimin çalışanları tarafından tespit  edilen hastalar evlerinde ziyaret edilecek. Bu gezilerde Merkez faaliyetleri  hakkında hasta ve yakınlarına bilgi verilerek Toplum Ruh Sağlığı Merkezi hizmetlerinden ücretsiz bir şekilde faydalanmalarına olanak sağlanacak.
Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’nden yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi: “Osmaniye Toplum Ruh Sağlığı Merkezimiz Psikiyatri Uzmanı, Sosyol Çalışmacı, Psikolog, Hemşireler ve Tıbbi Sekreterden oluşan personel grubu ile hizmet vermeye başlamıştır.Merkezimizde tedavisi ve takibi yapılacak olan Ruh sağlığı hastalarına Halk Eğitim Merkezinden gelecek İş ve Uğraşı Terapisti Eğitmenleri tarafından çeşitli konularda periyodik olarak kurslar düzenlenecektir. Merkezimizin Halkımıza hayırlı olmasını dileriz.”

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Osmaniye’de toplum ruh sağlığı merkezi açıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!