Osmaniye’de toplantı ve gösteri alanları belirlendi

featured

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)

OSMANİYE’de, 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu kapsamında, 2016 yılında toplantı ve gösteri yapılacak alanlar ile afiş ve pankart asılacak yerler belirlendi. Konu ile ilgili olarak Ahmet Cevdet Paşa Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya; Vali Kerem Al, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, Baro Başkanı Dilem Aksoy, Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Teke, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri ve Siyasi Parti Temsilcileri katıldı.
Toplantıda İl Emniyet Müdür Yardımcısı Murat Baz tarafından yapılan sunumda miting ve gösteri yürüyüşleri için belirlenen yerlerin; Doktor Devlet Bahçeli Meydanı Büyük Bayrağın bulunduğu bölge, Esenevler Mahallesi Ray Sokak üzeri Zabıta Müdürlüğü ile Tren Garı arasındaki bölge, Rızaiye Mahallesi Ticaret Borsası ve Ziraat Odası bitiğinde bulunan bölge, Fakıuşağı Mahallesinde Prof. Dr. Alper Akınoğlu Caddesi ile 45023 Sokağın kesiştiği alan ve son olarak da Yunus Emre Mahallesi 14501 Sokak ile 14526 Sokağın kesiştiği alan olduğunu söyledi. Sunumunun devamında belirlenen alanları kroki üzerinde anlatarak, miting, toplanma, alternatif toplanma alanı, yürüyüş güzergâhı, dağılma yönleri hakkında detaylı bilgi veren İl Emniyet Müdür Yardımcısı Baz, afiş ve pankart asılacak yerlerin ise mülkiyeti Osmaniye Belediye Başkanlığına ait olan ve işletilmek üzere özel şirkete ihale edilen il merkezinde bulunan ilan ve reklam panoları, billboardlar, dijital reklam panoları, ışıklı reklam panoları olarak belirlendiğini kaydetti. Görüş ve önerilerin dinlenmesi ile toplantı son buldu.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Osmaniye’de toplantı ve gösteri alanları belirlendi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!