Osmaniye’de STK’lar Türkmenler için buluştu

featured

OSMANİYE’deki bazı Sivil Toplum Kuruluşları (STK), Suriye’deki Bayırbucak Türkmenleri’ne yardım göndermek için güç birliği oluşturdu. Osmaniye’deki 8 STK, bir araya gelerek Bayırbucak Türkmenleri’ne yardım kampanyası başlattı.
Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti’nde yapılan basın toplantısında açıklama yapan Osmaniye Kahramanmaraşlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkan Vekili Mehmet Akçul, “Biz dernek olarak yaptığımız görüşme sonucu bir TIR ayarladık. Hep birlikte Allah rızası için bir şeyler yapmaya çalışacağız. Birlik olursak daha başarılı olacağımıza inanıyorum. İnşallah oradaki Müslüman Türkmen kardeşlerimize biraz merhem olabiliriz” diye konuştu.
Böyle bir oluşumda yer almaktan memnuniyet duyduklarını ifade eden Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İsrafil Avcı ise, “Bizler ilk olarak bu kampanyanın duyurulması ve geniş kitlelere ulaştırılması konusunda gerekli desteği veririz. Ayrıca bizler de kampanya kapsamında karınca kararınca yardım toplamaya da gayret ederiz” dedi.
Yardım toplama kampanyasının Şubat ayı sonuna kadar tamamlanması kararlaştırılırken, her derneğin kendi bünyesinde yardımları toplayacağı belirtildi. Ayrıca kampanyaya destek vermek isteyen başka Sivil toplum Kuruluşlarının yardımlarının da kabul edileceği bildirildi. Toplantıda ayrıca Perşembe günü akşamı Osmaniye Kahramanmaraşlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nde toplanılmasına karar verildi.
Toplantıya Alevi Kültür Derneği Osmaniye Şubesi Başkanı Bektaş Yıldırım, Osmaniye Kuzey Kafkas Kültür Derneği Başkanı Mehmet Özden, Osmaniye Kahramanmaraşlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkan Vekili Mehmet Akçul, Osmaniye Merkez Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Ahmet Özener, Osmaniye Engelliler Platformu Başkanı Haydar Aktürk, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Osmaniye Şube Başkanı Durmuş Öksüz katıldı.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Osmaniye’de STK’lar Türkmenler için buluştu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!