Osmaniye’de sokak düğünleri yasaklandı

featured

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)
OSMANİYE Valiliği sokaklarda düğün yapılmasını güvenlik gerekçesiyle yasakladı. 05.09.2016 tarihli ve 2016/1 Karar sayılı yazıda, Osmaniye il sınırları içerisinde açık alanlarda, sokak aralarında, evlerin bahçelerinde yapılmakta olan düğün, nişan, kına merasimi ve benzeri etkinliklerin yasaklandığı belirtildi.
Yapılan açıklamada amacın, il sınırları içerisinde milli kültür ve geleneğin bir parçası olan, ülke genelinde vatandaşlar tarafından açık veya kapalı alanlarda yapılan düğün, nişan, kına merasimi ve benzeri etkinliklerde vatandaşların can ve mal güvenliğine yönelik tedbirlerin alınması, halkın huzur ve refahı ile milletin birlik ve beraberliğine kast eden, kamu düzenini ve bütünlüğünü tehdit eden terör eylemlerinin engellenmesi ve üzücü olayların yaşanmaması olduğu belirtildi.
Bu kapsamda, bu karar ile il sınırları içerisinde açık alanlarda, sokak aralarında, evlerin bahçelerinde düğün, nişan, kına merasimi ve benzeri etkinliklerin yapılmasının yasaklanmasını, ayrıca kapalı mekânlarda yapılacak bu tür etkinlikler hakkında 48 saat önceden yetkili idareye bildirimde bulunulmasını, söz konusu organizasyonlarda gerekli güvenlik tedbirlerinin alınmasını, tedbirlere aykırı davrananlar hakkında ise gerekli idari yaptırımın uygulanmasını kapsamakta olduğu kaydedildi.
Alınan bu kararlar kapsamında emir ve yasaklara riayet etmeyen, etkinliğin yapıldığı işyeri sahipleri, düğün salonu işletmecileri ile düğün, nişan, kına merasimi ve benzeri etkinlikleri düzenleyen organizasyon sahipleri hakkında 5326 Sayılı Kabahatler Kanunun 32. maddesi gereğince idari yaptırım kararının uygulanacağa ve bu karar yayımı tarihinde yürürlüğe gireceği vurgulandı.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Osmaniye’de sokak düğünleri yasaklandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!