Osmaniye’de PTT ATM’si 12’ye çıktı

featured

  İbrahim EMÜL

OSMANİYE PTT Başmüdürü Mahmut Akbal, merkez ve şubelerde daha önce 5 ATM var iken 8 ATM daha ilave edilerek toplam 12 adet ATM kurulduğunu kaydetti. 
PTT hizmetlerinin posta, banka ve kargo hizmetleri olarak 3 ana başlık altında toplandığını bildiren Akbal, “Başmüdürlüğümüze bağlı 5 Merkez, 15 şube ve 6 acente bulunmaktadır. Merkezler ile şubelerin tamamı otomasyona açıktır.Ayrıca 157 personel, 3 idare malı, 6 filo araç olmak üzere toplam 9 araç ve 37 motosiklet ile hizmet verilmektedir. Merkezlerimiz ve Şubelerimizde daha önce 5 ATM var iken 8 ATM daha ilave edilerek toplam 12 adet ATM kurulmuş olup bunun 1 tanesi henüz hizmete verilmemiştir. Diğerleri vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur.”
Dedi. 
Başmüdür Akbal PTT Şubelerinden bir çok hizmetin sunulduğunu belirterek, “Başmüdürlüğümüze bağlı tüm Merkez ve Şubelerimizde posta ile ilgili tüm işlemler, telefon tahsilatı, elektrik tahsilatı, yurtiçi-yurtdışı havale işlemleri,anlaşmalı bankaların kredi kartı tahsilatı, efektif döviz, posta çeki, GSM kontör kart satışı, sigorta işlemleri, otomatik ödeme, western union hızlı para transferi, emlak vergisi, Bağ-Kur Prim borçları tahsilatı, Emekli Sandığı, Bağ-Kur ve SSK emekli aylıklarının ödenmesi, hızlı para transferi (UPT), trafik cezası tahsilatı, kasko, trafik sigortası, hayat sigortası ve TTNet abonelik işlemleri olmak üzere daha birçok hizmet verilmektedir.”dedi. 
Sosyal Güvenlik Kuruluşları ile yapılan anlaşma ile aylık alanların maaş ödemelerinin 02 Haziran 2008 tarihinden itibaren kurumca ödenmeye başlandığını hatırlatan Akbal, “Bunun yanı sıra Aktifbank A.Ş. ve Citibank ile imzalanan protokol uyarınca Kuruluşumuzdan maaş alan SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklilerine maaşlarının 20 katına kadar kredi verilmektedir. Başmüdürlüğümüz ile Osmaniye Belediye Başkanlığımız arasında yapılan protokol gereğince Osmaniye ilimiz Merkezine ait su faturalarının tahsilatına tüm PTT işyerlerinde başlanmıştır. Karayolları Genel Müdürlüğü ile Genel Müdürlüğümüz arasında imzalanan protokol kapsamında Hızlı Geçiş Sistemi’nin (HGS) kurulması ve işletilmesi PTT’ ye verilmiş olup Hızlı Geçiş Sistemi Genel Müdürlüğümüzce hayata geçirilmiştir. Müşterilerimiz Tüm PTT İşyerlerinde HGS etiketlerini alabilirler. 172 yıldır yüce Milletimizin hizmetinde olan Kuruluşumuz bundan sonra da hızla ilerleyen teknoloji ve değişen ihtiyaçlara karşı her zaman olduğu gibi hizmet kalitesini yükseltip her geçen gün verimliliğini artırmaya devam edecektir.  Bu vesile ile önce Kuruluşumuza hizmet vererek vefat eden personelimizi rahmetle anıyor ve emekli olan personelimize sağlık ve esenlikler diliyorum”
Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Osmaniye’de PTT ATM’si 12’ye çıktı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!