Osmaniye’de Lojistik Köy çalışması

featured

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)

Almanya Güney Bölgesi Ticaret Odası Lojistik Kümesi Başkanı Dr. Robert Schöberger, lojistik köy kurulması çalışmaları kapsamında, Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası’nı (OTSO) ziyaret etti. OTSO Başkanı Murat Teke, kentte lojistik köy kurulmasının önemsendiğini belirterek, Alman ziyaretçileri ağırlamaktan mutlu olduğunu söyledi.
Lojistik köyün kurulmasıyla, uluslararası firmaların deniz yolu ile bölgeye gelen ürünlerinin kentteki depolarda muhafaza edileceğini ve karayolu ile nakliyatının sağlanacağını kaydeden Teke, “Misafirimiz lojistik köy konusunda fikir alış verişinde bulunmak için bu gün buradalar. Lojistik merkezler dünyada nasıl yapılmışsa Osmaniye’de de öncelikle bunun alt yapısını oluşturmak için çaba harcıyoruz. Bununla ilgili Organize Sanayi Bölgesinde incelemelerde bulunuldu. Bu konuda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOOB) açısından hem de yerel ayağını detaylı görüşeceğiz ve yolumuzu çizeceğiz.” dedi.
Ankara’da bir lojistik merkez var olduğunu ve Samsun’da da temellerinin atıldığını kaydeden Teke, “Almanya, İtalya ve kısmen de İspanya’da lojistik merkezleri rahatlıkla görebiliyoruz. Biz de bu konuda ayakları yere basan bir program yapmayı planlıyoruz. Netice almak için zamana ihtiyacımız var. Bunu düşünmek, adım atmak, insanları bir araya getirmek bizim içinde bir başlangıçtır. İnşallah bu girişimlerin sonucunu alırız. Bunu yaparken de Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) ve TOBB’un da desteği almak istiyoruz. Belki de biz bir pilot bölge oluşturacağız. Bunun için arkadaşlarımız özveriyle çalışıyorlar” dedi.
Almanya Güney Bölgesi Ticaret Odası ‘Lojistik Kümesi’ Başkanı Dr. Robert Schöberger, OTSO’nun davetinden dolayı teşekkür ederek, ilk defa bölgede bulunduğunu söyledi.
Lojistik merkez kurulması yönünde kentte gelişme gördüğü ifade eden Schöberger, “Oda temsilcileri ile Yumurtalık Serbest Bölge, İskenderun Liman’ı ve Osmaniye Organize Sanayi Bölgesinde incelemelerde bulunduk. Umarım en kısa sürede girişimlerimiz sonuç verir” dedi.
Schöberger ziyaretini, Almanya’da özel bir firmanın genel müdürü Richard Hawlitschek ve TOBB Lojistik Daire Başkanı Selçuk Yılmaz ile birlikte gerçekleştirdi. 

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Osmaniye’de Lojistik Köy çalışması

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!