Osmaniye’de Kızılay üyeleri kan verdi

featured

  İbrahim EMÜL

TÜRK Kızılayı’nın başarı ile yürüttüğü kan bağışı kampanyalarına Osmaniye’de sürdürülüyor. Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Adana Kan Merkezi araçlarına Osmaniye halkının ilgisi sürekli arttığı bildirildi. İlde Kan Merkezi olmadığı için Adana’dan gelen kan toplama ekibi halkın ilgisinden memnun olduklarını söylediler. 
Vatandaşların kan bağışı kampanyasına Kızılay Üyelerinin katılımı doğal karşılansa da dün düzenlenen toplu bağış kampanyası ile Türk Kızılayı Osmaniye Şubesi Dernek olarak katkıda bulunmak istedi. Şube Başkanı İsmet İpek, “Kan bağışı kampanyalarına halkımızın ilgisinden memnunuz ama biz de Kızılay Derneği olarak halkın doğal kabul ettiği bu desteği üyelerimizle test etmek, kendimizi denemek istedik.” Dedi. 
KIZILAY BAŞARILI
Türk Kızılayı’nın afet yönetiminde kan bağışı kampanyalarında en büyük gönüllü kuruluş olduğunu söyleyen Şube Başkanı İpek, “Gönüllük almadan vermektir. Gönüllülük kültürü milli ve dini kültürümüzün içindedir. “Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir” diyerek iyiliği, yardımseverliği emreden dini geleneğe sahibiz. Biz de Türk Kızılayı Osmaniye Şubesi olarak, kan bağışı kampanyasına halkımızın desteğini isterken Gönüllü çalışmalara bizatihi katkıda bulunmak istedik” dedi. 
KAMPANYA DEVAM EDİYOR
Osmaniye’de kan bağışçısı (dönor) sayısının artırılması için kampanya devam ediyor. Kan vermek isteyenlerin Cumhuriyet Meydanında bulunan Kan Bağışı aracına uğraması gerekiyor. 18-65 yaş arasındaki her sağlıklı insanın kan verebileceği, kan vermenin insani hizmet olmasının yanı sıra sağlık için de gerektiği belirtiliyor.
Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Osmaniye’de Kızılay üyeleri kan verdi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!