Osmaniye’de “Kadınlar için mesleki eğitim projesi” tanıtıldı

featured

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)
AİLE ve Sosyal Politikalar Bakanlığının koordinesinde yürütülen “Gönül Elçileri” Projesinin ikinci alt bileşeni olan “Kadınlar İçin Mesleki Eğitim Projesi” Osmaniye’de tanıtıldı.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde yürütülen “Gönül Elçileri Projesi” kapsamında, çeşitli nedenlerle eğitimi yarım kalan kadınlar, mesleki açık öğretim lisesinde okuyabilecekler. Osmaniye Valisi Mehmet Oduncu’nun eşi Dr. Nuray Oduncu, Polisevi’nde düzenlediği proje tanıtım programında, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından, toplum düzeyinde gönüllü çalışmanın yaygınlaşması ve toplumsal kalkınmaya katkı sağlayacak insan kaynağı ihtiyacını daha da güçlendirmek amacıyla “Toplum Kalkınmasında Gönül Elçileri Projesi”nin hayata geçirildiğini söyledi.
GÖNÜL ELÇİSİ OLARAK SORUMLULUK ALIN
Programa katılan bayanları “Gönül elçisi” olamaya davet eden Dr. Oduncu, “Bizi biz yapan insani değerleri yaşattıkça, sevgiyi, şefkati, merhameti paylaştıkça gücümüzün artacağına inanıyoruz. Biz tarih, kültür ve dini değerlerimiz doğrultusunda; insana hizmeti, kendimize düstur edinmiş bir milletin torunlarıyız. Geçmişimizden aldığımız güç ve enerjiyi geleceğe taşımak için bugün de sorumluluk almak düşüncesiyle sizleri ‘Gönül Elçisi’ olmaya davet ediyorum” dedi.
GÖNÜLLÜLÜK, BİRLİK VE BERABERLİĞİN SEMBOLÜ
Gönüllülüğün insanları mutluluğa ulaştıran, kapsamlı, güçlü ve önemli bir hizmet anlayışı olduğunu belirten Oduncu, gönüllülüğün, bir medeniyet göstergesi olarak, maddi ve manevi gücün, birlik ve beraberliğin sembolü olduğunu söyledi. Gönül elçilerini “toplumdaki dezavantajlı grupların ihtiyaçlarını gidermek, onların yaşam kalitesini yükseltmek için gayret eden kişi” olarak niteleyen Oduncu, şöyle devam etti: “Her birimizin farklı alanlarda, farklı konularda yapabilecekleri vardır. Gönülden gönüle ulaşmanın en kısa ve en anlamlı yollarından birini bulmanız için Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüzün hizmet verdiği Kadın, çocuk, Engelli, yaşlı, yoksul, gazi ve şehit ailelerine yönelik gönüllü hizmetlerini yaygınlaştırmak üzere koruyucu aile, kaliteli yaşlanma ve kuşaklararası uyum, engelli ve hizmetlere erişim, aile ve yoksulluk, kadın ve güçlenme alt başlıklarında, özellikle de okuma ve meslek edinme şansı bulamamış kadınlarımızın ikinci şansı yakalamaları ve meslek hizmetinin yaygınlaşmasında sizleri birlikte çalışmaya davet ediyorum.”
İLK DESTEĞİ VERİN
Osmaniye’de bu projenin koordinasyon görevini yerine getiren Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne başvurular yaparak, ilk desteğin verilmesini isteyen Oduncu, “İlimizde düzenlenen bu etkinliğin; gönüllülük kavramına, ‘Gönül Elçisi’ olmanın önemi ve yollarına ışık tutacağı inancıyla katılımlarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyor, tüm Osmaniyelilerin projemizi en iyi şekilde destekleyeceklerine gönülden inanıyorum.” dedi. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Neşeli “Kadınlar ikinci bir şansı hak ediyor” adlı sunum gerçekleştirmesinin ardından program karşılıklı soru cevap şeklinde sona erdi.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Osmaniye’de “Kadınlar için mesleki eğitim projesi” tanıtıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!