Osmaniye’de İtfaiye haftası kutlandı

featured

 İbrahim EMÜL

OSMANİYE Belediyesi tarafından, ‘İtfaiye Haftası’ olması dolayısıyla araç tanıtım etkinliği düzenlendi. Fakıuşağı Mahallesi’ndeki İtfaiye Müdürlüğü binasından hareket eden yangın döndürme ve arama kurtarma araçları, şehir turu atarak Cumhuriyet Meydanı’na geldi. 
Yeniden dizayn edilen ve 28 metre yüksekliğindeki merdiveni ile yüksek binalardaki yangın ve kurtarma çalışmalarına müdahale edebilecek olan itfaiye aracı vatandaşların büyük ilgisini çekti. www.haberinortasi.com Belediye Başkanı Kadir Kara, itfaiyecilerin birer kahraman olduğunu belirterek, 25 Eylül – 1 Ekim tarihlerinde İtfaiyeciler Haftası olarak kutladığını söyledi.
İtfaiyecinin insanların can ve mal güvenliği için çalıştığını belirten Kara, “İnsanlarımızın can ve mal emniyeti açısından, kendini her an ateşe atmaya hazır vaziyette görev yapan itfaiyeci arkadaşlarımın haftasını kutluyorum. Onlar gerçekten birer kahramandır. Ben onlarla birlikte 3,5 sene aynı binada görev yaptım. www.haberinortasi.com Onların çalışma zorluklarını iyi biliyorum. Onlar sadece yangınlarda değil zaman zaman meydana gelen önemli kazalarda, afetlerde ve sellerde bu kardeşlerim, vatandaşların her an yanında olmaya gayret gösteriyor. Can emniyetlerini dahi düşünmeden tereddütsüz vatandaşlarımızın can ve mallarını korumak adına mücadele veriyorlar. O yüzden onların her biri birer kahramandır.” dedi. 
Kara, yüksek binalara ulaşabilmek için merdivenli itfaiye aracı alındığını belirterek aracı tanıttı.
İtfaiye Müdürü Fazlı Şahin ise 10 itfaiye aracı, 1 ambulans, 1 otobüs, 1 arama kurtarma aracı ve ekipmanı, 2 yanmaz elbise ve 65 personel ile 7 gün 24 saat göreve hazır olunduğunu belirtti.
Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Osmaniye’de İtfaiye haftası kutlandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!