Osmaniye’de İŞKAD kuruldu

featured

    OSMANİYE’de iş kadınları dernek çatısı altında toplandı. Yeni kurulan İş Kadınları Derneği (İŞKAD) yönetimi, Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti’ni (OGC) ziyaret etti.
    Tanıtım ziyaretlerinde bulunan İŞKAD Yönetim Kurulu Başkanı Feride Demir, derneğin tanıtımını yapmada en büyük katkının basın mensuplarından geleceğini düşünerek, Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ettiklerini söyledi. İŞKAD’ın kuruluş amacını anlatan Demir, “İş kadınlarımıza yol gösterici olmak, Yasama süreçlerinde etkinliğini arttırmak, Yönetsel gelişimlerini desteklemek, Bu doğrultuda yerel ve uluslar arası projeler üretmek ve faaliyetlerde bulunmaktır” dedi.
    Derneğin kurulduğunu duyan iş kadınlarının üye olmak için müracaat ettiklerini ifade eden Feride Demir, “Kısa zamanda üye sayımızı arttırarak, birbirinden güç alacak, işlerinde başarılı iş kadınlarını bir araya getirmeyi hedefliyoruz. İş yaşamının her kesiminde kadının varoluşunu sağlamak ve güçlendirmek amacıyla yola çıktık. İş hayatındaki kadını anlatmak ve her kesimdeki çağdaş Türk kadınının, iş dünyasının ayrılmaz bir parçası olması için var gücümüzle çalışacağız. Bu süreç içerisindeki gücümüzü, iş adamları dernekleri ve diğer sivil toplum kuruluşlarından alacağız” diye konuştu.
    Bu arada yalnızca kadın girişimci sayısının arttırılmasını değil, girişimci kadınların sivil toplum kuruluşlarında daha fazla yer almasını da istediklerini ifade eden Demir, “Bu inanç doğrultusunda Osmaniye İŞKAD yönetimi olarak, önemli bir çalışmaya öncülük ediyoruz. Çeşitli kurum ve kuruluşun, kadın girişimcilere yönelik destek ve teşvik çalışmalarına katkıda bulunmak, işini kurmuş ya da kurmak için uğraş veren kadın girişimcilerin yanında olmak, onlara ihtiyaç duydukları alanlarda yardımcı olmak için elimizden geleni yapmaya hazırız” şeklinde konuştu. Feride Demir, İŞKAD’ın kurucu üyeleri arasında Senay Toklu, Kadriye Akdumanlı, Hale Sarıer, Betül Köksal, Emine Yılmaz ve Tuba Eryol’un bulunduğunu söyledi.
    Ziyaretten dolayı teşekkür eden OGC Başkanı Gökhan Erkmen, her geçen gün kendini geliştiren Osmaniye’de böyle bir derneğin kurulmasının sevindirici olduğunu söyledi. İŞKAD yönetimine çalışmalarında başarılar dileyen Erkmen, basın olarak her zaman destek vereceklerini söyledi.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Osmaniye’de İŞKAD kuruldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!