Osmaniye’de iş sağlığı ve güvenliği semineri

featured

  İbrahim EMÜL

ÇALIŞMA ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Osmaniye’de  ”6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu”  tanıtım faaliyeti kapsamında bir seminer düzenledi.
Yeni İş Sağlığı ve Güvenliği yasasının 30.06.2012   tarihinde Resmi Gazetede yayınlanmasının ardından  tanıtım Faaliyetlerine başlayan  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı; Bartın Kilis ve Kars illerinden sonra Osmaniye’de de seminerlerine devam etti. 2013 yılında toplam 81 ilimizin tamamında   İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu tanıtım  çalışmalarının sürdürüleceği  bildirildi.
Cebeli Bereket Kültür Merkezi’nde saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla  başlayan programa  Osmaniye Vali Yardımcısı Halit Deveci, Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Abdulkadir Şahin,özel sektör çalışanları,sivil toplum kuruluşları ve işverenler katıldı. 
Toplam 3 saat süren seminerde   İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Ümit Tarhan,  İş Sağlığı ve Güvenliği Uzman Yardımcıları; Tolga Pekiner, Osman Zozpçuk ve Hande Tuncay konuşmacı olarak katıldı ve iş kazaları, alınması gereken önlemler, İş Sağlığı ve Güvenliği Kültürü gibi konularda önemli bilgiler sundular.
Soru cevap şeklinde son bulan seminerde katılımcılardan sorular alındı. Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Abdulkadir Şahin’de söz alarak, merak edilen önemli konularda  tanıtım heyetine  sorular yönelterek bilgi aldı.
Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Osmaniye’de iş sağlığı ve güvenliği semineri

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!