Osmaniye’de hayvancılığı daha da geliştirmeliyiz

featured

  İbrahim EMÜL

OSMANİYE Valisi Mehmet Oduncu, hayvancılığın geliştirilmesinin il ekonomisine önemli bir katkı sağlayacağını söyledi. 
Vali Oduncu, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nü ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında brifing aldı. İl Müdürü İbrahim Sağlam, Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri tarafından karşılanan Vali Oduncu’ya Müdürlüğün toplantı salonunda brifing sunuldu. Brifingde, Osmaniye’nin tarımsal potansiyeli, yetiştirilen ürünler ve bu ürünlerden daha kaliteli ürün ve daha fazla verim elde edilmesi için yapılan çalışmalar, çiftçiye verilen eğitimler, Osmaniye’de hayvancılığın durumu ve hayvancılığın geliştirilmesi için yapılan çalışmalar, sorun ve ihtiyaçlar hakkında detaylı bilgi verildi. 
Brifing sonrasında konuşan Vali Dr. Mehmet Oduncu, Osmaniye’nin verimli topraklar üzerinde kurulmuş olması nedeniyle oldukça önemli bir tarım potansiyeline sahip olduğunu ve bu potansiyelin daha iyi şekilde değerlendirilmesi için çalışmaların devam edeceğini kaydetti. Ayrıca ilimizde hayvancılığın geliştirilmesinin il ekonomisine önemli bir katkı sağlayacağını belirten Vali Dr. Mehmet Oduncu, Osmaniye’de hem tarım hem de hayvancılığın geliştirilmesi için önemli çalışmaların yapıldığını görmekten memnuniyet duyduğunu ifade ederek, bu çalışmaları gayretli bir şekilde devam ettireceklerini kaydetti. Vali Oduncu, Zeytin ve Hayvancılık İhtisas Organize Sanayi Bölgelerinin kurulabilmesi için hızla alternatif yer bulma çalışmalarına devam edilmesi ve kısa zamanda sonuçlandırılması talimatını verdi.
Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Osmaniye’de hayvancılığı daha da geliştirmeliyiz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!