Osmaniye’de eğitim kalitesi daha da artacak

featured

  İbrahim EMÜL

OSMANİYE Valisi Dr. Mehmet Oduncu, eğitime önemli bir kaynak ayrıldığını ve yapılan yatırımlarla eğitim kalitesinin önümüzdeki yıllarda daha da artacağını söyledi. 
Vali Oduncu, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden brifing aldı. Öncelikle, Müdürlüğün birimlerini dolaşarak yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Oduncu’ya, toplantı salonunda, İl Milli Eğitim Müdürü Kadir Kılıç tarafından brifing verildi.
Brifingde, Osmaniye’deki ilkokul, ortaokul ve liselerdeki öğrenci sayıları, okulların durumları, eğitim konusundaki ihtiyaç ve sorunlar detaylı olarak sunuldu.  
Brifing sonrasında, kurumlardaki sorun ve ihtiyaçları yerinde tespit etmek ve son durumlarını görmek maksadıyla İl Müdürlüklerinden brifing aldığını söyleyen Vali Oduncu, sunulan brifing için İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teşekkür etti. Sözlerinin devamında, Osmaniye’deki eğitim kalitesinin oldukça iyi olduğunu belirten Vali Oduncu, eğitimdeki hedefin; Türkiye’deki sınıflardaki öğrenci sayısı ortalamasını yakalamak daha sonra da Osmaniye’yi bu ortalama üzerine çıkarmak olduğunu kaydetti. Okul inşaatlarının hızla devam ettiğini de ifade eden Vali Oduncu, eğitime önemli bir kaynak ayrıldığını ve yapılan yatırımlarla eğitim kalitesinin önümüzdeki yıllarda daha da artacağını sözlerine ekledi.
Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Osmaniye’de eğitim kalitesi daha da artacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!