Osmaniye’de Demokrasi ve Şehitler Mitingine binlerce vatandaş katıldı

featured

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)
OSMANİYE’de düzenlenen ‘Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ne binlerce vatandaş katıldı. Cumhuriyet Meydanında 22 gündür sürdürülen demokrasi nöbeti programı, bugünkü ‘Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ ile sona erdi. Ellerinde Türk Bayraklarıyla toplanan binlerce vatandaş, hain darbe girişimini telin etti. Programa,

Vali Kerem Al, Belediye Başkanı MHP’li Kadir Kara, Garnizon Komutan Vekili Topçu Albay Mehmet Rauf Kocatürk, Milletvekilleri Dr. Suat Önal, Mücahit Durmuşoğlu, Ana muhalefet ve muhalefet partilerin il başkanları, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri, Kurum müdürleri, şehit yakınları ve gaziler katıldı.
ŞERDEN HAYIR DOĞDU, TÜRKİYE TEK VÜCUT OLDU
Osmaniye Valisi Kerem Al konuşmasında, milletlerin tarihlerinde kırılma anlarının varolduğunu belirterek, “Bunlar milletin kaderlerini bir nevi belirler. Bu anlar aynı zamanda da milletlerin test anlarıdır. 15 Temmuz akşamı bu milletin tarihinde bir kara leke, paralel devlet örgütlenmesinin bir alçaklığı olarak kaydedecek. Bir diğer yönüyle de bu alçaklığa karşı bu asil milletin duruşunu kaydedecektir. Bir yandan ihanetle sarsıldık, diğer yandan da bu şanlı milletin duruşuyla da gururlandık, çelişkili duygular yaşadık. Aziz hemşerilerim, kaderin bize vatan kıldığı bu coğrafyada tutulmanın bedelinin fazla olduğunu biliyorduk. Bir takım küresel güçlerce bu mübarek topraklarda bulunuşumuzun hazmedilmesinin zor olduğunu da biliyorduk. Ancak içimizde bu kadar ucuzca hain bulmalarına çok içlendik. Küresel güçlerin, egemen güçlerin kurulu düzenine itiraz ettik. Mazlum milletlerin taleplerini ilettik. Bizler yaşanan ihaneti de unutmayacağız, bu milletin asil duruşunu da unutmayacağız. Ancak bir yandan bu ihanet şebekelerini temizlerken bu atmosferin bizim gündemimizi esir almasını da müsaade etmeyeceğiz. Çok çalışacağız, çok üreteceğiz, diri olacağız iri olacağız. Şerden hayır doğdu, Türkiye tek vücut oldu. Millet devlet kaynaşmasını bu meydanlarda da gördük. Bu meydan çok şeylere de sahne oldu. Milletin hissiyatı bu meydan da görüldü. Allah huzurumuzu dirliğimizi birliğimizi daim etsin.” Dedi.

ASMA KÖPRÜNÜN ‘15 TEMMUZ ŞEHITLER KÖPRÜSÜ’ OLCAK
Daha sonra Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, Karaçay rekreasyon alanı üzerine yaptırılan Asma Köprünün “15 Temmuz Şehitler Köprüsü” adı verildiğini açıkladı. Programa ayrıca, Darbe girişimi sırasında Ankara’nın Gölbaşı İlçesi’nde Özel Harekât Daire Başkanlığı’na düzenlenen saldırıda şehit olan Özel Harekât Polis Memuru Mehmet Karacatilki’nin annesi Nuriye ve Babası Hamza Karacatilki’de katıldı. Konuşmaların ardından İstanbul Yenikapı’da düzenlenen “Demokrasi ve Şehitler Mitingi” konuşmaları canlı olarak izlendi.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Osmaniye’de Demokrasi ve Şehitler Mitingine binlerce vatandaş katıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!