Osmaniye’de 6 aylıkken doğan 2 bebek sağlığına kavuştu

featured

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)

OSMANİYE’de, 24 haftalıkken doğan biri Suriye uyruklu iki bebek, özel bir hastanede kuvözde gördükleri 3 aylık tedavinin ardından taburcu edildi
Diziçi ilçesinde, hastaneye geldiklerinde her iki bebeğinde ciddi problemler karşı karşıya olduğunu belirten 3 Derece Yeni Doğan Yoğun Bakım sorumlusu Uzm. Dr. Tugay Tepe, “Hastanemizin Doğan Yoğun Bakım servis Bölgenin teknik ve hekim kadrosu açısından en donanımlı yoğun bakım servisi olduğu için Suriyeli bir ailemizin bebeği El Nasır ve Bebek Yıldırım için bir şanstı.  Bebek El Nasır 1 kilo 140 gram, Bebek Yıldırım ise 780 gram olarak 3 derece olan Yeni Doğan Yoğun Bakım servisine giriş yaptılar. Sağlık açısından gerek kiloları gerekse erken doğumdan gelen birçok riskleri vardı. Şefimiz Doç. Dr. Fatih Temiz hocamız ile bebeklerin her safhasının görüşerek önemli bir problem yaşamadık ve sağlıklarına kavuştular” dedi.
6 Aylık doğan bebekleri hayati riskleri çok yüksek olan bebekler olduğunu ifade eden Uzm. Dr. Tepe, “Bize gelen 2 bebeğin hem kiloları düşüm hem de erken doğumun getirmiş olduğu bazı problemlere sahiplerdi. Bu bebekleri özellikle beyinde kanama, akciğer gelişmeme, kalpte sıkıntı ve bağırsaklarda beslenme problemleri gibi ciddi sorunları bekliyor. Bekleyen problemleri aşmak için çok iyi bir bakım ve işin ehli çok iyi bir ekibin çalışması gerekir. Bizde hastane olarak Yeni Doğan Yoğun Bakım servisi olarak çok iyi bir bakım ve gerekli müdahaleler ile onların hayata tutunmalarına destek olduk. Servisimizde kaldıkları 3 aylık süre içerisinde birçok sorunla boğuştuk ve bebeklerimiz hayat tutundular. 3’üncü ayın sonunda bebeklerimizin kiloları gayet güzel taburcu olmaları için gerekli kriterler kendilerinde mevcut. Şuanda her hangi bir sıkıntıları kalmadı artık ailelerine teslim edeceğiz.” diye konuştu.
Uzm. Dr. Tepe son olarak hastanelerinin 3’üncü Derece Yeni Doğan Yoğun Bakım servisi olarak tek merkezde 41 yatak kapasitesi olarak bebeklerin hayata tutunmaları için her türlü fedakârlığa hazır olduklarını altını çizdi.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Osmaniye’de 6 aylıkken doğan 2 bebek sağlığına kavuştu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!