Osmaniye’de 32 okul Beyaz Bayrak almaya hak kazandı

featured

OSMANİYE’de 32 okulun yapılan değerlendirmeler sonucunda Beyaz Bayrak almaya hak kazandığı bildirildi. Halk sağlığı İl Müdür Dr. Hayri Sarı, 25 Şubat 2016 tarihinden bu güne kadar 61 okulun ziyaret edildiğini belirterek, başvuruda bulunan eğitim kurumlarının komisyon tarafından “Beyaz Bayrak Eğitim Kurumu Denetim Formunda” belirtilen kriterlere göre değerlendirildiğini kaydetti. Dr. Sarı, değerlendirme sonucunda eksiklerinin olduğu tespit edilen okulların eksiklerini gidermeleri halinde 3 ay sonra tekrar başvuru haklarının olduğunu söyledi.
Müdür Sarı şunları söyledi: “Ülke genelinde geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın beden ve ruh sağlığını korumak, geliştirmek, yaşam kalitesini yükseltmek, temizlik ve hijyen konusunda yeterli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirmek, öğrencilerimizin hijyenik bir ortamda eğitim-öğretimini sürdürmesi amacıyla Milli Eğitim Bakanlığına bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarının temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, okul sağlığının daha iyi düzeye çıkarılması amacıyla Sağlık Bakanlığımız ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında 2006 Yılından itibaren uygulanmakta olan “Beyaz Bayrak İşbirliği Protokolü” 08.06.2015 tarihinden itibaren 4 yıl süreyle geçerli olmak üzere yeniden imzalanarak yürürlüğe girmiştir. Protokol gereği başvuruda bulunan okullarımız Müdürlüğümüz Çevre ve Çalışan Sağlığı Şubesinden Çevre Sağlığı Teknisyenleri Veysel Sarı ve Harun Cinkara ile Milli Eğitim Müdürlüğünden de iki meslek dersi öğretmeninin katılımı ile komisyon oluşturulmuştur.”

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Osmaniye’de 32 okul Beyaz Bayrak almaya hak kazandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!