Osmaniye’de 266 çiftçiye ekipman desteği

featured

  İbrahim EMÜL

OSMANİYE Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İbrahim Sağlam, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP) kapsamında makine ve ekipman alım desteği başvuru sonuçlarının belli olduğunu söyledi.
Sağlam, çiftçilerin satın alacakları makine ve ekipmanlarına karşılıksız % 50 hibe desteği sağlanacak olan 266 çiftçiye 955 bin 709 TL maddi destekte bulunulacağını kaydetti. 
İbrahim Sağlam, “Bakanlığımızca yürütülmekte olan Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında Makine ve Ekipman Alımlarının Desteklenmesi Tebliğ gereği Uygulama Rehberi kriterlerine göre yapılan değerlendirme sonrası asıl, yedek ve reddedilen yatırımcıların isim listeleri ve red gerekçeleri belirlenmiştir. Listelerdeki yatırımcılara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır. Ekipman desteği için ilimize 956 bin 455 TL bütçe ayrılmıştı. Ayrılan bütçenin hemen hemen tamamına yakınını çiftçimize ekipman desteği için aktaracağız. Alınacak alet ekipmanın karşılıksız % 50 si hibe olarak verilecek olup kalan % 50’lik kısım ise çiftçimizin kendisi tarafından ödenecektir. Makine ve ekipman alımı için 20 çiftçimizin başvuruları yetersiz arazi, Hibe Başvuru formu,Proforma Fatura ve teknik şartname eksiklikleri, Daha önceden aynı makineden almış olması gibi nedenlerden dolayı iptal edilmiştir. Yedek listemizde ise başvuruda bulunan 541 çiftçimiz bulunmaktadır” dedi. 
Müdür Sağlam, % 50 Hibe desteği verilen makine ekipmanlarını şöyle sıraladı: “Anıza doğrudan ekim makinesi, Arıcılık makine ve ekipmanı, Balıkçı gemilerinde soğuk depo, Balya makinesi, Biçer bağlar, Biçerdöver ürün hasadında kullanılan GPS ve dane ölçer, Canlı balık nakil tankı, Çayır biçme makinesi, Çeltik fide dikim makinesi, Çiftlik gübresi dağıtma makinesi, Dal parçalama makinesi, Diskli tırmık, El traktörü, Fındık toplama makinesi, File sisteminin kurulması, Güneş kolektörü, Mibzer, Motorlu tırpan, Pamuk toplama makinesi, Pancar söküm makinesi, Patates söküm makinesi, Pülverizatör, Sap parçalama makinesi, Sap toplamalı saman makinesi, Silaj makinesi, Sıra arası çapa makinesi, Su ürünlerinde buzlama makinesi, Su ürünleri için kuluçka dolabı, Süt sağım ünitesi ve soğutma tankı, Tambur filtre, Taş toplama makinesi, Toprak frezesi, Yem hazırlama makinesi, Zeytin hasat makinesi.”
Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Osmaniye’de 266 çiftçiye ekipman desteği

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!