Osmaniye’de 23 Nisan coşkuyla kutlandı

featured

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)

OSMANİYE’de, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 94’üncü yıl dönümü coşkuyla kutlandı. 7 Ocak Şehir Stadyumunda düzenlenen kutlamalara, Vali Mehmet Oduncu ve eşi Dr. Nuray Oduncu, Garnizon Komutanı Muhabere Kurmay Albay Ersin Kaya, Belediye Başkanı Kadir Kara, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Yabanoğlu, Kamu Kurum ve Kuruluşları İl Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, Siyasi Parti Temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları, Vali, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı Kadir Kara’nın öğrencilerin ve halkın bayramını kutlamasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından İl Milli Eğitim Müdür Vekili Halil İbrahim Kahraman günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı.

Kahraman, tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayarak, “Bugün Türkiye Büyük Millet Meclisinin ve Yeni Türk Devletinin doğuşunun 94. Yıldönümünü engin bir şevk ve heyecanla kutlamanın onur ve mutluluğu içindeyiz. Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, yarınlarımızın güvencesi çocuklarımıza hediye ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, bu alanda, dünyada da bir ilki oluşturmaktadır” dedi.
Büyük Önder Atatürk’e göre çocukların, milletin geleceği olduğunu ifade eden Halil İbrahim Kahraman,”Atatürk, çocuklara duyduğu sarsılmaz güvenin ve büyük sevginin ifadesi olarak da, millî bayramımız olan 23 Nisanları çocuklara armağan etmiştir. Her kuşak kendisinden sonraki kuşaklara daha iyi bir Türkiye bırakmak durumunda ve sorumluluğundadır. Bu, bizler için Ülkemiz ve yarının büyükleri çocuklarımıza karşı en temel görevimizdir. Sevginin, kardeşliğin tohumlarının atıldığı bu güzel günden beklentimiz, dünya geleceğinde hoşgörünün hâkim olması, barışın ve mutluluğun tesis edilmesidir. Bunu tesis etmenin yegâne aracıda eğitimdir. İnanıyorum ki bu vatanın evlatları armağan edilen bu önemli günün anlamının farkına büyüdükçe daha da fazla varacak ve geleceğin büyükleri olacaklarını düşünerek, ülkemizi en gelişmiş ülkelerden de daha da üstün hale getirmek için,  daha fazla gayret gösterecektir” diye konuştu.
Şiirlerin okunmasının ardından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle düzenlenen şiir, kompozisyon ve spor yarışmalarında dereceye girenlere ödüllerini Vali Mehmet Oduncu verdi. Dereceye giren tüm öğrencileri tebrik ederek başarılarının devamını dileyen Vali Oduncu, “Sportif faaliyetlere katılarak, dereceye giremese de gösterdikleri cesaret ve sportif faaliyetlerinden dolayı tüm öğrencilerimiz aslında buraya çıkmayı, ödül almayı, takdir edilmeyi alkışlanmayı hak eden öğrencilerimizdi. Birinci olan öğrencilerimizi sizlerin huzurunda tebrik ediyoruz. Bu öğrencilerimizi yetiştiren başta anne ve babalarımız olmak üzere öğretmenlerimizi ve emeği geçen herkesi saygıyla selamlıyorum. Başarılarının devamını diliyorum ve umuyorum ki gelecekte Osmaniye’mizin spor alanındaki başarıları Türkiye’de daha çok ses getirecek düzeye kadar yükselecektir. Bunun gayreti içerisine olacağımızı umuyorum ve bu inançla öğrencilerimi bir kez daha tebrik ediyor ve onları kuvvetli bir şekilde alkışlıyorum” dedi.
Kutlamalar, öğrenciler tarafından sergilenen “Kurtuluş Savaşı” temalı müzikal gösteri ile devam etti. Coşkulu alkışlarla izlenen gösterinin ardından jimnastik gösterisi, taekwondo gösterisi sergilendi. Osmaniye Konaklama Merkezinde barınan Suriyeli çocuklar da halk oyunları gösterileri ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına katıldılar.  Programın devamında yer alan Çocuk Mehter Takımı ve Zeybek Ekibinin gösterileri izleyenlerden bol alkış aldı. Elazığ yöresi, Osmaniye yöresi halk oyunları gösterilerinin ardından tüm okulların birlikte gerçekleştirdiği müzikal final tablosu ile kutlamalar sona erdi.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Osmaniye’de 23 Nisan coşkuyla kutlandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!