Osmaniye’de 158 genç çiftçiyle hibe sözleşmesi imzalandı

featured

İbrahim EMÜL/OSMANİE, (DHA)
OSMANİYE’de, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP) Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Tebliği kapsamında projeleri uygun görülen 158 genç çiftçi ile hibe sözleşmesi imzalandı.
Yatırımcılarla hibe sözleşmelerini imzalayan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Mustafa Örel, Genç Çiftçi Projesinden yararlanmaya hak kazanan çiftçiler için sözleşmelerin imzalandığı tarihten itibaren proje uygulama sürecinin başladığını söyledi.
Mustafa Örel, “Resmi Gazete’nin 05 Nisan 2016 tarihli sayısında Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçilerin Desteklenmesi Hakkındaki 2016/16 sayılı Tebliğ yayımlanarak yürürlüğe girdi. Bu Tebliğe göre hayvancılık projeleri başta olmak üzere kırsal alanda ikamet eden ve 18-40 yaşları arasında bulunan çiftçilerimize 30 Bin TL’ye kadar hibe desteği verilmesine yönelik müracaatlar değerlendirilmiş olup, hibe desteği almaya hak kazananların asil ve yedek listesi 27 Haziran 2016 tarihinde açıklanmıştır. ” dedi.
Hibe almaya hak kazananların asil listede 158, yedek listede ise 207 proje bulunduğunu kaydeden Örel, “Program kapsamında, hayvansal üretime yönelik; büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık projelerini, arı ve arı ürünleri yetiştiriciliği projelerini, kanatlı ve ipekböceği yetiştiriciliği projeleri desteklenmektedir. Bitkisel üretime yönelik ise kapama meyve bahçesi tesisi projelerini, fide, fidan, iç ve dış mekân süs bitkisi yetiştiriciliği projelerini, kontrollü örtü altı yetiştiriciliği projelerini, kültür mantarı üretimi projelerini, yöresel ürünleri ile tıbbi ve aromatik bitki üretimi, işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik; tıbbi ve aromatik bitki üretimi, işlenmesi, depolanması ve paketlenmesi konulu projeleri, coğrafi işaretli, yerli gen kaynaklarını kullanarak, organik veya iyi tarım uygulamalı bitkisel ve hayvansal üretim konulu projeleri, coğrafi işareti olan gıdaların üretimi konulu projelere destek verilmiştir.” dedi.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Osmaniye’de 158 genç çiftçiyle hibe sözleşmesi imzalandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!