Osmaniye’de 122 bin 428 öğrenci karne aldı

featured

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)

OSMANİYE’de 122 bin 428 öğrenci karnesini alarak yarıyıl tatiline girdi. 2014-2015 eğitim öğretim yılının birinci döneminin sona ermesi nedeniyle Şehit Yasemin Tekin Ortaokulunda öğrencilere karneleri dağıtıldı. Düzenlenen karne dağıtımına Vali Vekili Mehmet Öz, İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Mehmet Sümbül ve Hayrettin Tekdöş katıldı.
Vali Vekili Mehmet Öz beraberindekiler ile birlikte sınıfları gezerek öğrencilere karnelerini dağıttı. Vali Vekili Öz, öğrencilere heyecan ve mutluluklarına ortak olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirirken, eğitim sürecinde emeği geçen okul yöneticileri, öğretmenler ve ailelere teşekkür ederek öğrencilere iyi tatiller dedi. Karne dağıtımından sonra Vali Vekili Mehmet Öz öğretmenler odasında öğretmenler ile sohbet etti.
İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik ise mesajında, “Bugün hiç eskimeyen bir telaşla karne sevinci, üzüntüsü ve heyecanının yaşandığına tanık olacağız. Önemli olan bu günde,  çocukların bu telaşına ortak olmak, heyecanlarını paylaşmak ve “karneni getir bakalım” yerine  “karnemizi getir bakalım!”  diyerek sorumluluğun ailede herkese ait olduğu mesajını çocuklarımıza verme zamanıdır. Ülkemiz, eğitim ortamlarını modernleştirmede, eğitim ortamlarının ihtiyaçlarını karşılamada çok mesafe kat etmiştir. Bugün dünya çapında bir proje olan ve tüm gelişmiş ülkelerin dikkatle izledikleri, çok sayıda ülkenin örnek aldığı FATİH projesi, yenilenen öğretim programlarıyla çağın gereklerine uygun hale gelmiş öğretim ortamları, seçmeli derslerin çoğaltılması ile öğrencileri ilgi ve istekleri doğrultusunda ders seçebilme imkânları,  Okullar Hayat Olsun Projesi ile sürekli kullanılır hale getirilen eğitim ortamları eğitimde kat ettiğimiz mesafelerden en göze çarpanlarıdır.” dedi.
Osmaniye’de 407 okulda 6 bin 350 öğretmenin rehberliğinde, eğitimlerini sürdüren 122 bin 428 öğrencinin karne sevinci yaşadığını belirten Çelik, “Bu karneler, sadece öğrencilerimizin değil aslında hepimizin karnesidir. Anne babalar, bu güzel yavrularımıza ne kadar yardımcı olabildiler, biz öğretmenler ne kadar bilgi, davranış aktarımında bulunabildik, öğrencilerimiz ne kadar gayrette bulunabildiler. Kısaca hepimizin ortak gayreti neticesinde bu karneler oluştu. Şimdi durumumuzu değerlendirerek kendimize bir hedef belirleme ve bu hedef doğrultusunda çalışma ve gayret etme zamanıdır. Saygıdeğer velilerimiz; çocuklarımızın ruhen ve bedenen en iyi şekilde gelişerek kişilikli insanlar olarak gelişmesi yönündeki gayretlerinizi taktirle karşılıyorum. Çocuklarımızın karne notları ne olursa olsun, çocuklarımızı içten kucaklayarak, bağrınıza basacağınızı biliyorum. Hiç bir karne ve not çocuklarımızdan daha değerli olamaz, onlar bizim geleceğimiz ve çok değer verdiğimiz biricik yavrularımızdır. Sizlerin de bu anlayışla hareket edeceğinizi ümit ediyorum.” dedi.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Osmaniye’de 122 bin 428 öğrenci karne aldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!