Osmaniye Valisi Kerem Al’dan OHAL açıklaması

featured

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)
OSMANİYE Valisi Kerem Al, 90 gün uygulanacak olan Olağanüstü Hal (OHAL) uygulaması süresince vatandaşların günlük hayatlarının olumsuz etkilenmemesine azami gayret gösterileceğini belirtti.
Vali Kerem Al yaptığı yazılı açıklamada, 15 Temmuz 2016 tarihinde meydana gelen darbe kalkışmasının bastırılmasını müteakiben,  Anayasanın 120’nci maddesi ile 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanunu’nun 3’üncü maddesinin birinci fıkrasının b bendine göre, ülke genelinde 21 Temmuz 2016 tarihinden itibaren doksan gün süreyle olağanüstü hal ilan edilmesi hakkında Bakanlar Kurulunca 20 Temmuz 2016 tarihinde alınan 2016/9064 sayılı Karar’ın, TBMM Genel Kurulunun kararı ile onaylanıp tüm yurtta olağanüstü hal ilan edildiği belirtti.
Olağanüstü Hal uygulamasının yegâne amacının FETÖ/PDY’nin devlet kurumlarından tamamen arındırılması ve tahribatın telafisine yönelik tedbirlerin alınmasına yönelik olduğunun altını çizen Vali Al, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Belirtilen doğrultuda kararlılıkla mücadele edilirken vatandaşlarımızın günlük hayatlarının olumsuz etkilenmemesine azami gayret gösterilecektir. Bu konuda Hükümetimizin yürürlüğe koyduğu KHK’ler ve genelgeler çerçevesinde hareket edilecektir. Diğer taraftan vatandaşlarımıza sunulan hizmetlerin ve kalkınmaya ilişkin projelerin aksamamasına, yatırım projelerinin zamanında tamamlanmasına özen gösterilecektir. Kamu kurum ve kuruluşlarımızın bu bilinçle hareket etmeleri, vatandaşlarımızın alınan tedbirlere uymaları, öngörülen amacın gerçekleştirilmesi için hayati önem taşımaktadır. Yinelemek gerekirse alınacak tedbirler, devletimizin kendi mekanizmalarına yönelik uygulamalar olup, milletimizin huzuru, refahı ve güvenliği amaçlanmaktadır. Nitekim, Avrupa İnsan Hakları sözleşmesinin 15. maddesinde de benzeri durumlarda alınacak önlemlerin ana hatları açıkça ifade edilmektedir. Yukarıda belirtilen ana esaslar çerçevesinde, demokrasimize, hukuk devleti ilkelerine, vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerine ve ülkemizin barışına yönelik tehditleri bertaraf etmek amacıyla alınacak tedbirlere titizlikle uyulması gerekmektedir.”

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Osmaniye Valisi Kerem Al’dan OHAL açıklaması

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!