Osmaniye Valisi Kerem Al görevine başladı

featured

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)

OSMANİYE Valisi Kerem Al, görevine başladı. Vali Al’ı, Belediye Başkanı Kadir Kara, OKÜ Rektörü Prof. Dr. Orhan Büyükalaca, Baro Başkanı Hamza Tor, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Tayfun Dündar, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Yenice, İlçe Belediye Başkanları, Kamu Kurum ve Kuruluşları İl Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri ve Siyasi Parti Temsilcileri tarafından karşılandı.
Osmaniye Valiliği önündeki karşılama sonrasında Valilik şeref defterini imzalayan Vali Al, makamında basın mensuplarına açıklama yaptı. Vali Al, “Bu güzel şehre Vali olarak atanmaktan, bu kutlu topraklarda hizmet imkânı bulmuş olmaktan mutluluk ve onur duyuyorum. Bize tevdi edilen makam, milletin makamıdır. Bunun bilincindeyiz. Milletimizin kaynaklarını, yerinde ve etkin bir şekilde kullanmak doğrultusunda üzerimize düşeni yapmaya gayret edeceğiz” dedi.
ENERJİMİZİ, TECRÜBEMİZİ OSMANİYE’NİN HİZMETİNE ADAMAYA ÇALIŞACAĞIZ
Sözlerinin devamında, adil ve kuşatıcı bir hizmet anlayışında olacaklarını ifade eden Vali Kerem Al, “Başta medya olmak üzere, toplumun tüm kesimlerinin desteğine, görüşlerine ihtiyacımız var ve buna talibiz. Osmaniye’de kalkınma ve yatırımlardan önce huzur istiyoruz. Bu huzura katkı sunmaya çalışacağız. Bu elbirliği ile olacak. Kurumlar arası işbirliği olmazsa olmaz şartımız. Ayrıca Sivil Toplum Kuruluşlarının desteği de önemli. Sorunlarımızı beraber tespit edip, çözümleri birlikte arayacağız. Ortak akılla, makul çözümler bulmaya gayret edeceğiz” diye konuştu.
Devlet hayatında 34 yılının dolduğunu kaydeden Vali Al, “Uzun yıllar mülkiye müfettişliği, 4 yıl Teftiş Kurulu Başkanlığı yaptım. Osmaniye Valiliği, üçüncü il valiliğim. Enerjimizi, tecrübemizi, bilgimizi bu ilin hizmetine adamaya çalışacağız. Sizlerin gönlünde yer açmaya talibiz” dedi.
Basının, demokrasinin olmazsa olmazı olduğunu ifade eden Vali Kerem Al, “Yapıcı eleştiri getirmek elbette basın mensuplarımızın hakkı. Ancak bu eleştirilerin, olaylar iyi araştırıldıktan sonra objektif bir şekilde dile getirilmesi lazım. Basın meslek ahlakının gereği olarak basın mensuplarımızın bu konuda özenli olacağına inanıyorum” dedi.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Osmaniye Valisi Kerem Al görevine başladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!