Osmaniye OSB’de Şerif Tosyalı güven tazeledi

featured

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)

OSMANİYE Organize Sanayi Bölgesi (OSB) 3. Olağan Genel Kurul sonunda Şerif Tosyalı’nın liste başı olduğu ekip, ikinci dönem için de güven oyu alarak yeniden başkan seçildi.  OSB Müdürlüğü Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen Genel Kurul’a Osmaniye Valisi Kerem Al da katıldı. Sanayicilerin yoğun  ilgi gösterdiği Genel Kurulda Şerif Tosyalı, Mustafa Baştuğ, Abdullah İlbeyli, Nami Çetingök, Erhan Ektiren, Nejan Hatko, Tamer Bilici ve Hacı Höbek’in aday olduğu liste toplam 85 oy alırken, Yaşar Niziplioğlu, Atıf Ceritbinmez, Mehmet Kanat, Hüseyin Doğan, Haluk Alpaydın, Yunus Kendir, Selman Yalçın ve İbrahim Nayır’ın aday olduğu liste toplam 31 oy aldı. Divan başkanlığını Erdem Ünlüçetinkaya yaparken, üyelikleri de Ali Özyurt ve Harun Yavuz yaptılar. Seçimler sonunda 116 oy kullanılırken, sanayiciler oy çokluğuyla Şerif Tosyalı, Mustafa Baştuğ, Abdullah İlbeyli, Nami Çetingök, Erhan Ektiren, Nejan Hatko, Tamer Bilici ve Hacı Höbek’in ikinci dönem için aday olan listesine ikinci dönem için vize verdi. Osmaniye Valisi’nin başkanlık ettiği müteşebbis heyetin devamının da oylanarak oy birliğiyle kabul edildiği genel kurul, büyük bir olgunluk içerisinde gerçekleşti. Açılış konuşmasını yapan Osmaniye OSB Başkan Vekili Şerif Tosyalı, iki yıl boyunca yaptıklarını ve gelecek iki yıllık dönemde yapacaklarını anlattı. Osmaniye OSB’nin Türkiye’nin gözde OSB’lerinden birisi olması ve yatırımcıların önünü açmak için çalıştıklarını belirten Şerif Tosyalı, Osmaniye OSB’deki üretimin büyüklüğünü ortaya koyan önemli bir veri olan elektrik tüketiminin yüksekliğine dikkat çekti.
Bölgedeki sanayi kuruluşlarının ihtiyaçlarına cevap verecek tüm teknik altyapı hizmetinin verilmesi için çalıştıklarını belirten Şerif Tosyalı, fidan dikim sayısıyla da Türkiye’nin en çok yeşil alanı olan OSB unvanını almak istediklerini söyledi.
Tosyalı konuşmasında, Osmaniye OSB’yi limana bağlayacak duble yolun ihalesinin önümüzdeki Haziran ayı sonunda yapılacağını müjdeleyerek, demir yolu hattı çalışmalarının sürdüğünü söyledi. Osmaniye OSB’yi teknoloji üs merkezi olarak ilan ettiklerini belirten Şerif Tosyalı, teknokent kurulması için de çalışmaların sürdüğüne dikkat çekti.
Valisi Kerem Al’da yaptığı konuşmada,  OSB Başkan Vekili Şerif Tosyalı’nın konuşmasında anlattığı yatırımları teyit ederek, Osmaniye’nin gelişmesine katkı verecek her türlü çalışmanın içinde olacaklarını söyledi. Sanayi Bölgesinin sınırlarının genişletilmesi için çalışmaların sürdüğünü belirten Vali Kerem Al, Osmaniye OSB bünyesinde lojistik üs ve  teknokent kurulması için çalıştıklarını ifade ederken, Osmaniye OSB’de teknolojik değeri daha yüksek ürünlerin üretilmesine önem vereceklerini anlattı. Konuşmaların ardından kapalı oy açık tasnif şeklinde oylamaya geçildi. Sandıktan çıkan oylar sanayicilerin huzurunda zarflardan çıkarılarak sayıldı. İkinci dönem için üyelerden vize alan Şerif Tosyalı da yönetim kurulu adına yaptığı teşekkür konuşmasında, yeni dönemin OSB’de faaliyet gösteren sanayicilere ve Türkiye’ye hayırlı olması temennisinde bulundu.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Osmaniye OSB’de Şerif Tosyalı güven tazeledi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!