Osmaniye itfaiyesine yeni bir araç daha

featured

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)

TÜRKİYE Belediyeler Birliği (TBB) tarafından Osmaniye Belediyesi’ne tam donanımlı bir itfaiye aracı hibe edildi. Bu araç ile birlikte İtfaiye Müdürlüğü’ndeki araç sayısı 18’e yükseldi. Hibe edilen aracın teslimine katılan Belediye Başkanı Kadir Kara, encümen üyeliğini yaptığı TBB’ne teşekkür etti. 2009 yılında göreve geldikten sonra 5 adet yeni itfaiye aracı aldıklarını söyleyen Başkan Kara, kademedeki iki araca su tankı ilavesi yaptıklarını ve 2 adet merdivenli itfaiye aracının merdiven donanımlarını tamamen yenilediklerini söyledi.
‘İTFAİYEMİZİN ARAÇ KAPASİTESİ YETERLİ DURUMA GELDİ’
Hibe edilen yeni araç hakkında İtfaiye Müdürü Fazlı Şahin’den bilgiler alan Başkan Kadir Kara, Osmaniye Belediyesi İtfaiyesi olarak tam donanımlı bir araç kapasitesine ulaştıklarını, artık araç sıkıntılarının kalmadığını ifade ederek şunları söyledi: 
“Allah bizleri her türlü felaketten uzak etsin. Ancak bizler de başta yangın olmak üzere her türlü felakete karşı hazır olmak zorundayız. Bu yüzden Osmaniye Belediyesi olarak göreve geldiğimiz günden bu yana her türlü araç ve donanım olarak itfaiyemizi güçlendirmeye çalıştık.  5 yeni itfaiye aracı kazandırdık. 2 araca su tankı yerleştirdik. İki merdivenli aracımızın merdiven aparatlarını tamamen yenileyerek en yüksek binalara kadar uzanacak araçlar elde ettik. Şimdi beleye itfaiyesi olarak araç ve donanım olarak hiçbir eksiğimiz bulunmamaktadır. Ayrıca bir yangın, kurtarma vs gibi durumlarda vatandaşlarımızın Alo 110 numaralı hattımızı aramalarını, gereksiz şekilde bu hattı meşgul etmemelerini istiyoruz. TBB tarafından hibe edilen aracımız belediyemize hayırlı olsun. İnşallah hiçbir zaman kullanmak zorunda kalmayız”
Araç teslim törenine itfaiyeden sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Rıfat Şahin ile İtfaiye Müdürlüğü personelleri hazır bulundu.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Osmaniye itfaiyesine yeni bir araç daha

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!