Osmaniye İl özel idarede sertifika töreni

featured

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)

DOĞU Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) 2013 yılı Teknik Destek Programı kapsamında Osmaniye İl Özel İdaresi tarafından yapılan proje başvurusu sonucu kabul edilerek hayata geçirilen NETCAD eğitim programını tamamlayanlara sertifikaları verildi. İl Özel İdaresi İl Genel Meclisi Toplantı Salonunda düzenlenen sertifika törenine, Vali Dr. Mehmet Oduncu’nun yanı sıra İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Yanık, İl Genel Meclisi Başkanı Nuh Kara, DOĞAKA Osmaniye Yatırım Destek Ofisi Genel Koordinatörü Erdinç Kadıoğlu katıldı.
İl Özel İdaresi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Abdullah Çolak eğitim hakkında bilgi vererek, “İlgili danışmanlık firması tarafından düzenlenen ve İl Özel İdaresi teknik hizmetler sınıfına dahil toplam 30 personelimizin katıldığı eğitim programı, 7-25 Nisan 2014 tarihleri arasında hafta içi 5 gün olmak üzere 09.00 ile 17.00 saatleri arasında icra edilmiş ve başarılı olan 23 personelimiz sertifika almaya hak kazanmıştır. Sertifika alan personelimizin çalışmaları ile İl Özel İdaremizce yerine getirilen haritalandırma, altyapı tesisleri, coğrafi bilgilendirme ve envanter oluşturabilme hizmetleri daha hızlı, daha verimli ve daha sağlıklı bir şekilde yapılacak ve hizmette kalite artışı sağlanacaktır” dedi. Konuşmanın ardından NETCAD Eğitmeni Burak Özdemir NETCAD hakkında bilgilendirme sunumu yaptı.
Sertifika töreninde konuşan Vali Dr. Mehmet Oduncu ise Kamu Kurumlarında hizmet içi eğitimin fevkalade önemli olduğunu ifade ederek, “Öncelikle aldığınız eğitimde başarı göstererek bu sertifikaları almaya hak kazandığınız için sizleri tebrik ediyorum. Kamu kurumlarımızda hizmet içi eğitim fevkalade önemli. Bu nedenle bu eğitimleri ihtiyaç olan her alanda belli bir program çerçevesinde devam ettirmemiz gerektiğine inanıyorum” dedi.
Alınan NETCAD eğitiminin verimli olabilmesi için öncelikle verilerin güncel olması gerektiğini belirten Vali Oduncu, “Güncel olarak girilmiş verilerin doğru şekilde kullanılması lazım. Sizlerin burada aldığınız eğitim büyük oranda bunu sağlayacaktır. Dolayısıyla burada iş sizlere düşüyor. Bilgilerinizi güncel tutar ve programı en iyi şekilde kullanırsanız güzel sonuçlar elde ederiz” dedi.
Vali Oduncu’nun konuşmasının ardından, sertifika almaya hak kazanan İl Özel İdaresi personeline sertifikaları, Vali Oduncu ve protokol mensupları tarafından verildi.
Törenin bitiminde İl Genel Meclisi Başkanı Nuh Kara’yı ziyaret eden Vali Oduncu, İl Genel Meclis Üyeliğine ve İl Genel Meclisi Başkanlığına seçilmesinden dolayı Nuh Kara’yı tebrik ederek, birlikte yapacakları çalışmalarda Osmaniye’mize ve köylerimize hizmetleri en güzel ve en hızlı götürmenin gayretleri içerisinde olacaklarını belirtti ve çalışmalarında başarılar diledi.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Osmaniye İl özel idarede sertifika töreni

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!