Osmaniye il genelinde 563 Cami var

featured

İbrahim EMÜL

OSMANİYE İl Müftüsü Ramazan Çortul, il genelinde 563 cami bulunduğunu belirterek, merkezde 2 cami inşaatı ile 2 Kuran kursu inşaatının devam ettiğini söyledi.  Müftülük toplantı salonunda, İl Müftüsü Ramazan Çortul tarafından Vali Mehmet Oduncu’ya brifing verildi. Brifingde, Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Hüseyin Nail Anlar da hazır bulundu.
VAAZ VE İRŞAD KURULU OLUŞTURULDU
İl Müftüsü Çortul, personel durumu, il merkezi ve ilçelerde verilen müftülük hizmetleri, il merkezi ve ilçelerdeki cami ve Kuran kursu sayıları hakkında bilgi verdi. Osmaniye genelinde 563 cami bulunduğunu ifade eden Müftü Ramazan Çortul, il merkezinde 2 cami inşaatı ile 2 Kuran kursu inşaatının devam ettiğini kaydetti. Brifingin son bölümünde vaaz ve irşad hizmetlerinden de söz eden Müftü Çortul, Valilik onayı ile Vaaz ve İrşad Kurulu oluşturulduğunu, Kurulun 3’er aylık olarak düzenlenen programlarında kasaba ve köylere de yer verildiğini, Ramazan ayı için ise özel bir program düzenlendiğini söyledi. İl Müftüsü Çortul, Ceza ve Tutukevinde dersler verildiğini belirterek, Alo 190 Fetva hattı ile vatandaşların sorularının cevaplandığını kaydetti.
ÇOCUKLARI VE GENÇLERİ UYUŞTURUCUDAN UZAK TUTMALIYIZ
Brifingin ardından Vali Oduncu, İl Müftüsü Ramazan Çortul’a verdiği bilgiler için teşekkür ederek, “Osmaniye’de din görevlisi sayımız oldukça iyi durumda. Din görevlisi sayısının yeterli olduğu bir şehirde gençlerin manevi hizmetlerden daha fazla istifade ediyor olması ve dolayısıyla uyuşturucu kullanımının daha az olması lazım. Biz, İl yönetimi olarak, buna yönelik bir çalışma yapacağız ama sizin de çalışmalarınız bu noktada fevkalade önemli” dedi. Vali Oduncu, önümüzdeki günlerde yapılacak olan toplantıda uyuşturucu kullanımının önlenmesi, gençlerin ve çocukların bu bağımlılıktan uzak tutulması için çözüm yolları geliştirileceğini de belirterek, “Din görevlilerimiz, görev yaptıkları mahallelerde, uyuşturucu ve alkol bağımlılığı gibi problemleri olan insanlarımızın tespitini yaparak bizi haberdar ederlerse bu vatandaşlarımıza yardımcı olabiliriz. Öncelikli hedefimiz çocuklarımızı ve gençlerimizi uyuşturucudan uzak tutmak, uyuşturucu bağımlısı olanları da bu illetten kurtarmak.” diye konuştu.
Vali Oduncu, din görevlilerinin aynı çalışmayı yardıma ve bakıma muhtaç vatandaşların tespiti hususunda da yapmaları talimatını vererek, “Din görevlilerimiz, yardıma ve bakıma muhtaç vatandaşlarımız konusunda Valiliğimize bilgi verirlerse bu vatandaşlarımıza hangi konuda ihtiyaçları varsa o konuda yardımcı olabilir ve böylece bu vatandaşlarımıza Devletimizin şefkatli elini uzatabiliriz,” dedi.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Osmaniye il genelinde 563 Cami var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kınık Gazetesi - Osmaniye Haber - En Son Osmaniye Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!